Golemo
Rozmaitości
Poniedziałek, 16 lutego 2015 12:16

Scena Papieska zaprasza na bezpłatne warsztaty teatralne

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie organizuje kolejne warsztaty dla osób zainteresowanych teatrem. W ramach projektu „Scena Papieska” warsztaty poprowadzi aktor - Jacek Milczanowski.
Warsztaty teatralne to cykl czternastu cotygodniowych spotkań, w ramach których uczestnicy będą przygotowywali adaptację dramatu Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera” przygotowanej przez Jacka Milczanowskiego. Uwieńczeniem ich pracy będzie pokaz sztuki na Scenie Papieskiej jeszcze w tym roku.

Zajęcia są adresowane dla wszystkich zainteresowanych (powyżej 16 roku życia). Zapisy na warsztaty przyjmowane są do 23 lutego br. na adres email: scena@idmjp2.pl. Karta zgłoszenia i regulamin warsztatów do pobrania na stronie www.idmjp2.pl w zakładce: Scena Papieska.

***
Jacek Milczanowski - aktor, autor, reżyser; absolwent wydziału aktorskiego PWST im. L. Solskiego w Krakowie (1984r.); stypendysta Goethe Institut (1994r.). Współpracował z wieloma teatrami w Polsce, m.in. z Teatrem im. J. Słowackiego, Stowarzyszeniem Dialog, Teatrami: „Mandala”, „Mumerus”, „Proscenium”, Tradycyjnym, Zależnym - w Krakowie, a także Teatrami im. L. Solskiego w Tarnowie oraz Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku.

Występował również na zagranicznych scenach, m.in. w Teatro O’Bando w Palmeli, Teatro National D. Maria II w Lizbonie, Karussel Theater an der Parkaue w Berlinie. Pracował w wybitnymi reżyserami, m.in. z K. Deszcz, J. Golińskim, M. Grabowskim, R. Zioło, J. Britesem. W swoim artystycznym dorobku ma wiele ról telewizyjnych i filmowych, a także udział w międzynarodowych festiwalach teatralnych, m.in. w Anglii, Danii, Norwegii, Szwajcarii i we Włoszech. Od lat prowadzi liczne warsztaty z zakresu pracy z aktorem, pisania scenariuszy i reżyserii. Artysta niezależny. Od 2014r. Zastępca Przewodniczącej Zarządu Oddziału ZASP w Krakowie.
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl