Rozmaitości
Piątek, 23 listopada 2018 15:53

Sąsiedzkie naprawianie i wymienianie

Drogie nowohucianki, drodzy nowohucianie, zapraszamy Was z popsutymi suszarkami, młynkami do kawy , opiekaczami, radioodbiornikami, spodniami, które trzeba skrócić, starymi fotografiami, które można wyretuszować.
Oto, pierwsza w historii Nowej Huty kawiarenka naprawcza będzie do Waszej dyspozycji przez 5 godzin w sobotę 24 listopada w SP nr 91, os. Handlowe 4.


Do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy ekspertów: krawcową, serwisanta , fotografa (specjalisty od starych zdjęć). Chcemy zachęcić Was, sąsiadów m.in. z Centrum D, Handlowego, Kolorowego do naprawiania przedmiotów, które dalej będą mogły wam/nam służyć.

Zapraszamy was także na warsztaty upcyclingowe "Coś z niczego" typu DIY z Anna Lewanowicz-Domino, w których użyjemy m.in. guzików - będą to kreatywne warsztaty dla dzieci i dorosłych pokazujące, jak wykorzystać coś, co często zalega nam w domach i uchodzi za mało użyteczne.

Przez cały czas trwania wydarzenia będzie działała sąsiedzka bezgotówkowa wymiana ubrań, książek, płyt, bibelotów, zabawek pod okiem Joanna Abramczyk.

Przyjdź, dobrze spędź z nami sobotę przy wspólnym poczęstunku i zasmakuj się w idei zero waste. Nasze event wspiera Polskie Stowarzyszenie Zero Waste.

Wydarzenie jest realizowane grantu z programu FIO Małopolska Lokalnie - Północ.

źródło: Tomasz Cichocki i materiały prasowe organizatorów

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl