Rozmaitości
Czwartek, 15 stycznia 2015 19:29

Samorządowe spotkanie w zakopiańskiej Księżówce (zdjęcia)

W zakopiańskiej Księżówce odbyło się spotkanie opłatkowe dla przedstawicieli tatrzańskich instytucji i samorządu. Wzięli w nim udział radni, przedstawiciele starostwa powiatowego, urzędu miasta i wszystkich gmin powiatu.
Oprócz posła Andrzeja Guta Mostowego i senatora Stanisława Hodorowicza, organizatorów spotkania, wśród znaleźli się m.in byli i obecni burmistrzowie Zakopanego Janusz Majcher i Leszek Dorula z zastępcami, były i obecny starosta tatrzański Andrzej Gąsienica Makowski i Piotr Bąk, dyrektor Teatru Witkacego Andrzej Dziuk i Jacek Krupa, członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Senator Stanisław Hodorowicz przekazał życzenia podkreślając w nich, że czas świąteczny i pierwszych dni Nowego Roku wymaga nie tylko winszowania sobie Wszystkiego Najlepszego, ale także pogłębionej refleksji nad samym sobą i odpowiedzią na pytanie, co mogę wnieść do często płaskiej codziennej rzeczywistości. Sens życzeń można krótko wyrazić słowami: „Zdrowie, Radość i Dobro wszelkie nich ten Czas przynosi, a można Fortuna życia drogi mości. Charaktery i wolę niechaj też hartuje, o ziemię opartych do niebios kieruje. Niech lotem orlim dokonania wyznacza i tylko echem uznania z powrotem się wraca”.

Następnie poseł Andrzej Gut Mostowy składając życzenia noworoczne, odniósł się do życzeń kardynała Kazimierza Nycza składanych w Parlamencie. „Dziś, w obecnej sytuacji Europy życzenia pokoju nabierają innego znaczenia” - mówił. W swoim wystąpieniu Poseł złożył również osobiste gratulacje nowo wybranym samorządowcom ale również podziękował wszystkim, tym których „sztafeta” dobiegła końca podkreślając ich zaangażowanie w budowanie samorządu oraz pracę, której efekty są widoczne w całym naszym regionie.

Program artystyczny zaprezentowała Agnieszka Konieczna - Kuk.

Podobne spotkanie opłatkowe odbyło się również w Nowym Targu.

oprac. r/pk/ zdjęcia Piotr Korczak
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl