Rozmaitości
Poniedziałek, 6 czerwca 2016 14:41

Samolot z III Rzeszy w Nowym Targu - pierwsza atrakcja VIII Nowotarskiego Pikniku Lotniczego

Wielkimi krokami zbliża się jedna z największych atrakcji w naszym regionie – Nowotarski Piknik Lotniczy (13-14 sierpnia). Będzie to już VIII edycja, której organizatorem jest Aeroklub Nowy Targ.
- Podczas tegorocznej edycji na nowotarskim lotnisku gościć będziemy kilkadziesiąt statków powietrznych z różnych epok – informują organizatorzy imprezy. - Od starych zabytkowych maszyn, po współczesne nowoczesne samoloty i śmigłowce. Jedną takich maszyn będzie Bucker/Casa 131 Jungmann, samolot zaprojektowany przez III Rzeszę w okresie międzywojennym mający służyć przede wszystkim do szkolenia pilotów. Jego doskonałe właściwości pilotażowe sprawiły, że używano go aż do lat sześćdziesiątych XX wieku.

Model, którym Jan Rudzinskyj przyleci do Nowego Targu został przerobiony na typowy samolot akrobacyjny. Czerwony kolor, logotypy i możliwość puszczania białego dymu podczas wykonywania akrobacji sprawiają, że maszyna na niebie wygląda wspaniale.

Atrakcji na niebie będzie dużo więcej. Jak co roku pojawią się balony na ogrzane powietrzne, oraz samoloty przyjaciół Aeroklubu, ultralekkie, rolnicze, wiatrakowce. Nie zabraknie również latających czołgów – czyli śmigłowców bojowych Mi-24.

Źródło: organizatorzy, zdj. Michał Adamowski
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl