Rozmaitości
Piątek, 22 lutego 2019 16:02

Sądecka pediatria już po remoncie

Oddział Pediatrii w Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu jest już po remoncie. Dzisiaj dokonano oficjalnego otwarcia oddziału. W spotkaniu wziął udział m.in. marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski i starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.
- Dzięki takim inwestycjom stwarzamy bardzo dobre warunki dla małych pacjentów i ich rodziców, którzy teraz mogą im towarzyszyć na oddziale – mówił marszałek Witold Kozłowski. - Pediatria została rozbudowana i zmodernizowana. Na potrzeby oddziału zaadaptowano też sale, które kiedyś zajmował oddział chirurgii dziecięcej. Liczba łóżek zwiększyła się z 30 do 40.

W rozbudowanym oddziale jest oddzielna część dla dzieci starszych i oddzielna dla młodszych, a dla rodziców dzieci - rozkładane fotele, na których mogą czuwać nad maluchami. Dodatkowo, rodzice mają do dyspozycji kuchnie. Każda sala na oddziale ma łazienkę z prysznicem.

- Gratuluję tej inwestycji – mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Cieszę się, że mamy marszałka z Sądecczyzny, który dba o opiekę zdrowotną mieszkańców naszego regionu.

Prace budowalne, które zostały przeprowadzone na oddziale kosztowały 1,8 mln złotych, a nowe wyposażenie - 200 tysięcy złotych. Pieniądze pochodziły z Regionalnego Programu Operacyjnego oraz z budżetu Województwa Małopolskiego.

W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział m.in.: marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, członek Zarządu WM Marta Malec-Lech, radni wojewódzcy – Marta Mordarska i Patryk Wicher, dyrektor sądeckiego szpitala Lidia Zelek oraz kierownictwo i pracownicy oddziału. Nowe pomieszczenia poświęcił kapelan szpitala ks. Józef Wojnicki.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl