Rozmaitości
Piątek, 25 stycznia 2013 20:07

Ruszyły zapisy do Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie

Do 1 marca br. potrwają zapisy do jednego z największych w Europie konkursów o technologiach informatycznych – Net Masters Cup. W poprzedniej edycji konkursu do rozgrywek przystąpiło 390 drużyn z województwa małopolskiego, a do Wielkiego Finału na żywo zakwalifikowało się aż pięć: z Przybysławic, Krakowa (dwie), Bochni i Tarnowa.
Tegoroczna edycja organizowana jest przez Grupę Netia i Grupę Allegro, które zapewniają nagrody dla zwycięskiej drużyny – stypendium finansowe i pakiet opieki podczas studiów.

Partnerami Olimpiady odpowiedzialnymi w całości za ułożenie pytań oraz weryfikację wyników na każdym etapie są renomowane uczelnie wyższe: Politechniki Warszawska, Łódzka, Poznańska i Wrocławska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych. Nad poziomem merytorycznym czuwa także Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie to konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Dotyczy szeroko rozumianej wiedzy o internecie i technologiach informatycznych. Do uczestnictwa w Olimpiadzie zaproszonych jest co roku ok. 15 tys. szkół z całej Polski, a w pięciu poprzednich edycjach wzięło udział prawie 320 tys. osób.

- Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja Olimpiady będzie cieszyć się nie mniejszym zainteresowaniem, jak poprzednia, w której wzięła udział rekordowa liczba uczestników. W Olimpiadzie – jak pokazuje pięć dotychczasowych edycji – biorą udział młodzi ludzie z całej Polski. A w finałach są mieszkańcy małych miejscowości, często z terenów z ograniczonym dostępem do zaawansowanych usług internetowych i do instytucji szerzących wiedzę na ich temat - mówi Tom Ruhan, członek zarządu Netii. - Projekt edukacyjny o tak szerokim zasięgu jest zbieżny z naszą misją: szerzeniem idei społeczeństwa informacyjnego i dostarczaniem świata on-line – dodaje.

W tym roku po raz pierwszy współorganizatorem Olimpiady jest Grupa Allegro – największa marka e-commerce w Polsce.

Tegoroczna edycja konkursu odbędzie w nowej formule. Do zmagań będą mogły przystąpić 3-osobowe drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych pod nadzorem nauczyciela prowadzącego. Drużyny zostaną przydzielone do 7 okręgów. Do I etapu przystępują wszystkie zarejestrowane drużyny. Do II etapu przejdzie po 50 najlepszych drużyn z każdego okręgu. Do Wielkiego Finału przejdą 3 najlepsze drużyny z każdego okręgu.

Podczas dwóch etapów testów online oraz w Wielkim Finale na żywo uczestnicy będą rozwiązywać zadania z zakresu m.in. algorytmiki, programowania, baz danych, sieci komputerowych, grafiki komputerowej, podstaw telekomunikacji, sieci społecznościowych, systemów operacyjnych, informatyki gospodarczej i bezpieczeństwa w sieci.

Drużyny zarejestrowane w VI edycji, które odpadną w eliminacjach lub półfinałach online będą miały szansę na zdobycie jednej „dzikiej karty” uprawniającej do startu w finale. Karty będą nagrodą w konkursie zorganizowanym na stronie internetowej magazynu komputerowego CHIP, patrona medialnego Olimpiady.

Net Masters Cup został objęty Honorowym Patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Naukowego Towarzystwa Informatyki Ekonomicznej.

Więcej informacji o Olimpiadzie można znaleźć na stronie www.netmasterscup.pl

Harmonogram:
TESTY ON-LINE
18-22 marca 2013 – I etap testów on-line
4 kwietnia 2013 – ogłoszenie wyników I etapu testów on-line
22-25 kwietnia 2013 – II etap testów on-line
20 maja 2013 – ogłoszenie wyników II etapu testów on-line

WIELKI FINAŁ
17 czerwca 2011 r. – Wielki Finał Ogólnopolski na żywo

opr. s/
Reklama
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl