Rozmaitości
Środa, 25 kwietnia 2018 14:30

Ruszyła rejestracja do projektu Czyste Tatry 2018

Rozpoczęła się rejestracja do projektu Czyste Tatry. Każdy chętny może za pomocą specjalnego formularza - dostępnego na stronie CzysteTatry.pl - zgłosić swój akces i posprzątać Tatry w dniach 29-30 czerwca.
Właśnie wtedy kilka tysięcy wolontariuszy ruszy na szlaki i pomoże nam zebrać śmieci pozostawione przez turystów.

- To jest projekt edukacyjny i my widzimy jego efekty. Co roku śmieci ubywa, a pomaga nam coraz więcej wolontariuszy. Nawet kilka tysięcy, na których wsparcie liczymy - przyznał Rafał Sonik, ambasador i organizator projektu Czyste Tatry.

W tym roku ochotnicy już po raz siódmy ruszą na szlaki, by posprzątać góry i pokazać, że nie ma w nich miejsca na odpady. Wśród zbierających nie zabraknie osób z pierwszych stron gazet i gwiazd.

– Czyste Tatry to niezwykle pozytywna i potrzebna impreza. Już druga z moim udziałem. Mam nadzieję, że takie akcje społeczne sprawią, iż rozejrzymy się dookoła i przy okazji kolejnego spaceru zbierzemy śmieci w naszej okolicy - mówi popularna aktorka Joanna Jabłczyńska.

A Ada Palka, trenerka personalna i nasza sprawdzona wolontariuszka, zachęca do udziału w tegorocznym sprzątaniu Tatr.

- Z roku na rok przybywa wolontariuszy i partnerów, a ubywa śmieci. Podoba mi się ta zmieniająca się proporcja. Widać, że świadomość Polaków z roku na rok jest coraz większa - argumentuje.

Udział w projekcie Czyste Tatry jest darmowy, a organizator - Stowarzyszenie Czysta Polska - zapewni wolontariuszom niezbędny do działania sprzęt. O ten zadba największy nad Wisłą specjalista, Jan Niezbędny, który od samego początku wspiera Czyste Tatry.

Uczestnicy otrzymają też pamiątkową koszulkę Czystych Tatr i pakiet gadżetów od sponsorów. A wieczorem, po wielkim sprzątaniu, spotkają się w Zakopanem na koncercie, który stanowi podziękowanie za całodniowy trud.

Miasteczko Czystych Tatr będzie tętniło życiem w dniach 29 i 30 czerwca na zakopiańskiej Górnej Równi Krupowej, gdzie nie zabraknie atrakcji dla małych i dużych. Tradycyjnie będzie też sercem całego projektu i okazją, by jeszcze lepiej poznać Tatry. Jak co roku organizatorzy przygotują cykl spotkań i wykładów z ludźmi gór, a przedstawiciele Tatrzańskiego Parku Narodowego przypomną, jak należy zachować się na terenie ścisłej ochrony przyrody.

- Liczę na to, że w czerwcu ponownie się spotkamy i wspólnie zostawimy czyste Tatry! – zakończył Rafał Sonik.

oprac. r/

źródło: mat. prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl