Golemo
Rozmaitości
Wtorek, 27 marca 2018 08:00

Ruszyła III edycja Budżetu Obywatelskiego w Krynicy-Zdroju

Już po raz trzeci mieszkańcy Krynicy-Zdroju będą mieli możliwość wydatkowania puli pieniędzy z budżetu Gminy przeznaczonej na budżet obywatelski. W edycji budżetu obywatelskiego na rok 2019 kwota środków przeznaczona decyzją Burmistrza Krynicy-Zdroju na ten cel wynosi 260 000 zł.
Już od 3 kwietnia do 11 maja mieszkańcy Krynicy mogą składać swoje propozycje zadań. Bardzo doceniam aktywność mieszkańców mojego miasta, którzy wykazali się w poprzednich edycjach wielką pomysłowością i dość rozmaitym przekrojem zgłaszanych projektów – mówi Dariusz Reśko, Burmistrz Krynicy-Zdroju. Liczę na równie dobre pomysły jak w poprzednich latach oraz na duże zaangażowanie lokalnej społeczności w składaniu propozycji zadań i w głosowaniu.

W bieżącej edycji budżetu obywatelskiego obowiązują te same zasady co w zeszłym roku. Projekty mogą składać mieszkańcy Krynicy w wieku powyżej 16 roku życia, proponowane zadania muszą znaleźć przynajmniej 15 osób popierających inicjatywę, głosować będzie można maksymalnie na dwa dowolne projekty.

Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w tegorocznym budżecie obywatelskim. Wszystko w rękach kryniczan! – dodaje Dariusz Reśko. W szczególności zachęcam młodzież szkolną do aktywnego włączenia się do decydowania o budżecie obywatelskim, ponieważ w poprzednich edycjach brakowało wniosków złożonych przez tę grupę, a pomysły można zgłaszać mając ukończone 16 lat.

O wyborze zadań do realizacji w 2019 r. zdecydują mieszkańcy Krynicy, w drodze głosowania, które odbędzie się w terminie od 28 maja do 20 czerwca br. Wyniki wyborów projektów poznamy tuż przed wakacjami, 29 czerwca. 
Mieszkańcy Krynicy-Zdroju mają możliwość konsultowania swoich propozycji projektów do budżetu obywatelskiego w Urzędzie Miejskim w dni powszednie w godz. 8:00-15:00, osobiście lub telefonicznie: 18 472 55 07, 18 472 55 14.

W roku 2017 mieszkańcy Krynicy zdecydowali o przeznaczeniu środków z budżetu obywatelskiego na rok 2018 na trzydniowy cykl koncertów na powitanie lata. Koszt realizacji tego wydarzenia wyniesie 240 900 zł. Koncerty odbędą się Deptaku w dniach 29 czerwca do 1 lipca.

W roku 2017 zrealizowano dwa zadania inwestycyjne, które uzyskały największe poparcie mieszkańców w pierwszej edycji budżetu obywatelskiego 
- remont nawierzchni ul. Ks. Gurgacza (szacowany koszt 80 000 zł, ostateczny 110 000 zł) oraz strefę sportu, zabawy i rekreacji dla pokoleń przy ul. Wiejskiej (koszt 98 800 zł)
.
Dotychczasowy plac zabaw przy ul. Wiejskiej wyposażono w rozbudowany zestaw urządzeń, z których mogą korzystać seniorzy, osoby dorosłe, młodzież, dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym oraz najmłodsi.

mat. prasowe
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Hokej NT JP
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl