Rozmaitości
Sobota, 28 marca 2015 21:04

Rozstrzygnęto gorlicki Konkurs Plastyki Obrzędowej na Pisankę Wielkanocną

GORLICE. W konkursie wzięło udział 183 uczniów z 24 placówek oświatowych z terenu powiatu gorlickiego.
Komisja w składzie: Anna Bąk; kustosz muzealny, długoletni pracownik Skansenu Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku, Leszek Brzozowski; muzealnik, kierownik Skansenu Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku oraz Anna Nowacka: kustosz muzealny, długoletni pracownik Muzeum Regionalnego PTTK w Gorlicach po obejrzeniu prac dostarczonych na konkurs przyznała miejsca, wyróżnienia i nagrody:

W kategorii Szkół Podstawowych klas I – III:
I miejsce zajęli: Jakub Masłowski – MZS Nr 1 Gorlice, Amelia Woźniak – MZS Nr 1 Gorlice, Martyna Świątek SP Lipinki

II miejsce zajęli: Patryk Czado – ZSP Libusza, Emilia Stawiarska – ZSP Libusza, Piotr Polaszek – SP Lipinki, Łukasz Myśliwy - Moszczenica, Karol Kuczaj – SP Pagorzyna, Gabriela Baniak – ZS Uście Gorlickie, Dominika Baniak – ZS Uście Gorlickie

III miejsce zajęli: Kacper Gajecki – SP Grudna Kępska, Lubomir Hojsak – MZS Nr 6 Gorlice, Tomasz Zimowski – MZS Nr 6 Gorlice, Magdalena Czech – ZSP Libusza, Patrycja Skałba – SP Pagorzyna

W kategorii Szkół Podstawowych klas IV – VI:
I miejsce zajęli: Martyna Jeleń – SP Nr 1 Biecz, Oktawia Przybyłowicz – SP Lipinki, Natalia Jurusik – SP Lipinki, Oliwia Gajecka – OKGG Filia Kwiatonowice

II miejsce zajęli: Aleksandra Sendecka – ZSP Binarowa, Gabriela Sendecka – ZSP Binarowa, Zuzanna Zawadowicz – ZS Dominikowice, Gabriela Puścizna – ZS Dominikowice, Aleksandra Kuczaj – SP Pagorzyna

III miejsce zajęli: Michał Puścizna – ZS Dominikowice, Zuzanna Bigos – SP Pagorzyna, Karol Konopka – ZS Uście Gorlickie, Gabriela Niemasik – ZS Uście Gorlickie,

Wyróżnienia otrzymali: Karolina Kural – SP Moszczenica, Justyna Hudzik – SP Moszczenica, Zofia Kosiba - SP Nr 1 Biecz, Paweł Konopka – ZS Uście Gorlickie, Benedykt Siuta – ZS Uście Gorlickie, Aleksandra Szczepanek – ZS Uście Gorlickie

W kategorii Gimnazjów:
I miejsce zajęli: Maria Przybyłowicz – ZS Dominikowice, Kamil Szurek – ZS Kobylanka, Dominik Woźniak – ZS Kobylanka, Oktawia Śliwa – ZSP Sękowa, Martyna Cięciwa – ZSP Sękowa

II miejsc – nie przyznano
III miejsc – nie przyznano

W kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych:
I miejsce zajęli: Marek Felenczak – ZSCKR Hańczowa, Ewelina Mroczka – ZST Gorlice, Izabela Kamińska – ZST Gorlice, Małgorzata Stabach – ZST Gorlice

II miejsce zajęli: Beata Łabowska – ZSCKR Hańczowa, Mariola Łabowska – ZSCKR Hańczowa, Daniel Fecica – ZSCKR Hańczowa,

III miejsce zajęli: Beata Słowik – ZSZ Biecz, Ewelina Wąsacz – ZSCKR Hańczowa, Adam Paszko – ZSCKR Hańczowa

Komisja Konkursowa w trakcie obrad zwróciła szczególną uwagę na własnoręczność wykonania pisanek, nawiązanie do tradycji w regionie i walory artystyczne.

Organizatorzy oraz Komisja Konkursowa składają serdeczne podziękowania opiekunom i wychowawcom za przekaz i popularyzację tradycji świąt Wielkanocnych wśród dzieci i młodzieży oraz wychowanie młodego pokolenia w poszanowaniu tradycji.

Rozdanie nagród nastąpi w 31 marca o godz. 10.00 w GCK.

opr.s/

źródło: Gorlickie Centrum Kultury

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl