Rozmaitości
Wtorek, 14 czerwca 2016 18:37

Rozpoczyna się kongres Impact’16

W środę, 15 czerwca w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie wystartuje kongres Impact’16. Podczas dwudniowego wydarzenia przedsiębiorcy, właściciele start-up’ów, naukowcy, inwestorzy venture capital, przedstawiciele inkubatorów i parków naukowo-technologicznych oraz samorządowcy rozmawiać będą o nowej gospodarce oraz wyzwaniach i szansach na rozwój w innowacyjnych branżach. Partnerem wydarzenia jest Województwo Małopolskie.
Impact’16 stanowi forum do debaty w zakresie nowej gospodarki i okazję do określenia wyzwań i szans na rozwój przedsiębiorczości w obszarze innowacji i cyfryzacji. Na kongresie spotkają się przedstawiciele: biznesu, inkubatorów przedsiębiorczości, parków naukowo-technologicznych i start-up’ów, inwestorzy venture capital oraz naukowcy i samorządowcy. Spotkania w tak różnorodnym gronie mają służyć nawiązywaniu współpracy pomiędzy osobami młodymi, doświadczonymi przedsiębiorcami, naukowcami i administracją. Efekty ich pracy mają zaowocować pomysłami na rozwój regionu.

Na kongresie obecni będą m.in.: naukowcy z Uniwersytetu Stanforda i AGH, przedstawiciele oraz kadra zarządzająca z takich firm jak: BMW, PKO BP, PZU, Synthos, Comarch, Grupa Azoty, KGHM, Boryszew, Google i T-Mobile. A ponadto reprezentanci: NCBR, PARP, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej czy Światowego Forum Ekonomicznego, a także ministrowie polskiego rządu.

Drugiego dnia kongresu, w czwartek, 16 czerwca zaplanowano natomiast galę konkursu INNOVATOR MAŁOPOLSKI. Konkurs ten promuje innowacyjną przedsiębiorczość w województwie stawiając na promocję inteligentnych specjalizacji i wspieranie przedsiębiorców, którzy wdrażają nowatorskie rozwiązania w swoich firmach.

Konkurs przeznaczony jest dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, których siedziba mieści się w województwie małopolskim. Jego laureaci muszą wykazać się sukcesami w opracowywaniu własnych nowych technologii lub wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań w zakresie produkcji, usług, marketingu i organizacji, które opracowali naukowcy z polskich uczelni.

opr.s/

źródło: impactcee.com

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl