Rozmaitości
Sobota, 4 marca 2017 21:29

Rozpoczęły się Posiady Teatralne na Orawie (zdjęcia)

JABŁONKA. Dziś w Jabłonce rozpoczęły się w kolejne Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich. W piątej edycji Posiadów Teatralnych na Orawie bierze udział 15 zespołów i amatorskich grup teatralnych z całego województwa.
Posiady mają charakter konkursu i adresowane są do zespołów działających w środowisku wiejskim i małych miastach. Teatry prezentują spektakle nienawiązujące do tradycyjnej obrzędowości.

Powiat nowotarski reprezentowała dziś Grupa Teatralna Zawodowcy z Bachledówki ze spektaklem "Odmieniono baba" oraz Zespół Regionalny Zielony Jawor z Krempach, który pokazał "Hartazel na babe". Z powiatu tatrzańskiego jest Góralski Zespół Zornica z Zakopanego ze sztuką "Hanusine złote kierpce", powiat tarnowski reprezentuje Grupa Teatralna "AD-HOC" z Żabna z przedstawieniem Szum na górze", powiat limanowski Grupa Ćwilin-Wigor z Dobrej i "Ożenimy Kubę" oraz Teatr "Bo my to my" z Limanowej ze sztuką "Rodzi się dziecusio". Z powiatu powiat nowosądeckiego była Grupa Teatralna Berecik z Łącka, która przygotowała spektakl zatytułowany "Król Wschodzącego Słońca". Z kolei powiat krakowski ma reprezentanta w postaci Teatru "Po latach" ze Świątni Górnych ze sztuką "Jak się nie ma co się lubi"...

Jutro - drugi dzień Posiadów.

s/ zdj. Łukasz Sowiński
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl