Rozmaitości
Czwartek, 8 sierpnia 2013 21:27

Rozpoczął się krakowski Festiwal Pierogów

KRAKÓW. Gotowane, smażone, opiekane, z serem, kaszą, mięsem, albo z owocami – wszystkie czekają na swoich amatorów na Małym Rynku. Do niedzieli 11 sierpnia trwać będzie XI edycję Festiwalu Pierogów.
W tegorocznej edycji festiwalu weźmie udział 14 restauracji. W trakcie imprezy producenci najsmaczniejszych wyrobów będą walczyć o dwie przechodnie (otrzymywane na rok) nagrody – statuetkę Kazimierza Wielkiego (to nagroda publiczności) i statuetkę św. Jacka z Pierogami (to nagroda jury). W programie znajdą się także liczne koncerty i imprezy towarzyszące. Organizatorami wydarzenia są krakowski magistrat i Krakowska Kongregacja Kupiecka.

Pierogi będzie można kupować do soboty (8-10 sierpnia) w godz. 9:00 do 22:00 oraz w niedzielę (11 sierpnia) w godz. 9:00-21:00. Codziennie o godz. 12:00 będzie się rozpoczynał program artystyczny, a przez dwa pierwsze dni Festiwalu, o godz. 13:00 warsztaty kulinarne dla dzieci organizowane przez Stowarzyszenie Małopolskich Kucharzy i Cukierników.

9 sierpnia (piątek) upłynie pod hasłem „Konkursu Jury”. W jego ramach każdy uczestnik jest zobowiązany do przygotowania dla Jury porcji degustacyjnej jednego rodzaju pierogów. Degustacja pierogów rozpocznie się o godz. 12:00. Wyniki poznamy w niedzielę (11 sierpnia).

Z kolei 10 sierpnia (sobota) o tym, które pierogi są najsmaczniejsze, zdecyduje publiczność. Głosować w konkursie będzie można od godz. 11:00 do 18:00. Każdy uczestnik „Konkursu Publiczności” będzie mógł zgłosić jeden rodzaj pierogów. Porcja degustacyjna będzie musiała składać się co najmniej z czterech sztuk, a jej cena nie może przekroczyć kwoty 5,00 zł. Zagłosować będzie mogła każda osoba, która zakupi pierogi, dokona ich degustacji i wypełni kupon konkursowy dostępny w oznaczonym przez organizatora punkcie. Wyniki zostaną ogłoszone 11 sierpnia (niedziela).
Tego samego dnia (10 sierpnia, sobota) o godz. 12:00 rozpoczną się warsztaty kreatywne z cyklu „Odkrywanie dziecięcych talentów” (Organizator: Fundacja Czas Dzieci) oraz promocja projektu „Mecenas dziecięcych talentów”.

W niedzielę (11 sierpnia) o godz. 12:00 rozpocznie się msza św. w Bazylice Mariackiej w intencji gastronomików i kupców krakowskich. O godz. 13:00 ogłoszone zostaną wyniki „Konkursu Publiczności” i „Konkursu Jury”.

opr.s/

źródło: Wrota Małopolski

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl