WSB
Rozmaitości
Wtorek, 17 kwietnia 2012 19:36

Rodzinne granie w śmieciobranie - zadbaj o swoje środowisko i wygraj nocleg dla rodziny w średniowiecznym zamczysku!

Mocna, gorąca herbata potrafi postawić na nogi - jak się okazuje - nawet całą gminę. To nad kubkiem czarnej herbaty, przy przyjacielskiej pogawędce ponad rok temu zrodził się pomysł projektu „Kobieta, Kreatywność, Kultura”, który pokazał jak niesamowici i otwarci ludzie mieszkają nad Jeziorem Czorsztyńskim.
Gaździny, kobietki i dziewuszki z wielką ochotą i zapałem szyły, malowały, pichciły i przybywały na seanse kinowe, by nauczyć się czegoś nowego i by pobyć ze sobą tak po prostu, dla przyjemności. Projekt sprawił uczestniczkom i kibicującym im nieprzerwanie paniom wielką radość – koniec warsztatowych spotkań nie mógł oznaczać końca działania.

Z energii, którą naładowała wszystkich „Kreatywna Kobieta”, jak potocznie wszyscy nazywali projekt, narodził się pomysł, który dojrzewał przez kilka miesięcy, by w końcu przy pomocy 16-stu rąk podniesionych zgodnie w górę stać się rzeczywistością.

W lutym tego roku grupa osób zaangażowanych poprzednio w projekt powołała do życia Stowarzyszenie „ Sprężyna”- Centrum Edukacji Nieformalnej, które będzie działać na rzecz edukacji i rozwoju osób w każdym wieku i każdej płci. Stowarzyszenie ma na celu promować ideę” edukacji przez całe życie” i dać dzieciom i dorosłym możliwość uczestnictwa w ciekawych zajęciach i wydarzeniach. Pierwszym wydarzeniem na jakie zaprasza stowarzyszenie są zawody w zbieraniu… śmieci. Akcja odbędzie się pod hasłem: ”Rodzinne granie w śmieciobranie”, a szczegóły na jej temat opisujemy poniżej:

Już niedługo kolejny Światowy Dzień Ziemi. Czy zastanowiłeś się, co możesz zrobić dla swojego najbliższego otoczenia? Jak zadbasz, o zieleń wokół siebie, ptaki, których śpiew budzi Cię o poranku? Rozwiązań jest wiele, my przedstawiamy jedno z nich i zachęcamy do wspólnej, rodzinnej zabawy.

Zbierz 4 osobową drużynę (drużyny mogą być mniejsze); zabierz dzieci, kuzyna, ciocię, lub dziadka, ubierz wygodne buty i przyjdź do nas. Czekamy 21 kwietnia 2012 r. (tj. sobota) od godz. 10 30, na przystani w Maniowach (obok zjeżdżalni). Dostaniesz niezbędny sprzęt; kolorowe worki, porządne rękawice, mapkę w rękę i możesz rozpocząć śmieciobranie!

Na zwycięskie drużyny czekają atrakcyjne nagrody m.in.: nocleg w średniowiecznym zamku w Niedzicy wraz ze śniadaniem dla 4 os. załogi, pyszny obiad w orientalnym pensjonacie u AKIKO położonym na szczycie Harklowej, vouchery na relaksującą kąpiel na Bani, a to jeszcze nie wszystko!

Na zachętę dodamy, że na pierwsze zarejestrowane drużyny czeka gwarantowana nagroda; bilety na bezpłatne rejsy statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim.

Także Ci, którzy nie zdołają wypełnić największej liczby worków, mają szanse na darmową przekąskę w pizzerii Ferajna, ale zadanie, jakie przed nimi postawimy będzie owiane tajemnicą, aż do dnia zawodów.

Na wszystkich uczestników konkursu czeka mnóstwo dobrej zabawy, a na koniec trochę pyszności. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

Realizacja zawodów możliwa jest dzięki pomocy i wsparciu: Urzędu Gminy Czorsztyn, Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Maniowach, ZEW w Niedzicy, Zamku w Niedzicy, Pensjonatowi „Akiko”, Stowarzyszeniu Flisaków Pienińskich, Pizzerii „Ferajna”, firmie „Żegluga i Turystyka” oraz termom „Bania” , którym składamy szczere podziękowania.

Regulamin konkursu uzyskać można pod adresem: ngo.spring@gmail.com
Stowarzyszenie Sprężyna
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl