Golemo
Rozmaitości
Poniedziałek, 22 października 2018 09:53

Rajd Żubrów

Już po raz 52, a Zakopanem po raz drugi z rzędu odbył się Rajd Żubrów - jeden z najstarszych w naszym kraju. Na starcie, który miał miejsce pod Hotelem Kasprowy stanęły 83 załogi, które ścigały się na trasie Zakopane - Szaflary - Nowa Biała - Knurów - Kluszkowce - Zakopane.
W klasyfikacji generalnej zwyciężyli Dariusz Wadowski/Krzysztof Sługocki (Audi RS3), Wojciech Kowalczyk/Dominik Chorobik (Mitsubishi Lancer Evo VIII) i Paweł Mildner/Paweł Konik (VW Golf R 4Motion).

W głównej konkurencji Rajdu Żubrów - grupie uczestników, którzy przekroczyli 50. rok życia najlepsi okazali się Ryszard Adamek/Filip Stopa (Subaru Impreza), Dariusz i Igor Banasikowie (Mitsubishi Lancer) oraz Zbigniew Baran/Anna Adamek-Baran (Audi S3 Sportback).

W grupie załóg w autach klasycznych triumfowali Marcin Kukułka i Marcin Kościółek (BMW E30) przed dwiema włoskimi załogami w Porsche 911: Maurizio Colpani/William Maino oraz Angelo i Federico Varnerin.

Rajd zgodnie z tradycją, która sięga 1966 roku, organizowany jest dla byłych zawodników, działaczy, sympatyków sportu samochodowego oraz posiadaczy pojazdów zabytkowych. Inicjatorem imprezy był Sobiesław Zasada, który właśnie w roku 1966 zdobył pierwszy tytuł Mistrza Europy.

52. Rajd organizowany był w ramach obchodów Jubileuszu 110-lecia Automobilklubu Krakowskiego.

Pk, zdj. Piotr Korczak

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl