Kopalnia
Rozmaitości
Piątek, 26 lipca 2013 20:47

Rabka ma zagranicznych gości

W Rabce-Zdroju rozpoczęło się dziś czterostronne spotkanie miast partnerskich - angielskiego Frome, niemieckiego Murrhardt, francuskiego Chateau-Gontier i oczywiście Rabki-Zdroju. Hasłem konferencji na którą przybyli burmistrzowie tychże miast i towarzysząca im młodzież jest "Dni kultury i solidarności między pokoleniami". Uczestnicy konferencji rozmawiają o seniorach.
- Niezmiernie cieszę się, że zawarliśmy partnerstwo cztery lata temu. Cieszę się, że to partnerstwo rozwija się, że odwiedzamy się nawzajem, że przygotowujemy kolejne konferencje i wymieniamy się doświadczeniami. Nasze miasta są bardzo podobne, ale jest wiele rzeczy, które są inne i właśnie nimi chcemy się chwalić i rozmawiać na dzisiejszej konferencji. Mam nadzieję, że wszyscy będziecie zadowoleni z programu, który dla was przygotowaliśmy i mam nadzieję, że wszyscy przeżyjecie coś wspaniałego w Rabce i zabierzecie do domu najpiękniejsze wspomnienia - życzyła gościom burmistrz Ewa Przybyło, podczas spotkania inauguracyjnego w restauracji "Victoria" przy ul. Zakopiańskiej.

Goście z zagranicy będą w Rabce-Zdroju do niedzieli. Gospodarze przygotowali dla nich wycieczki m.in. do Zakopanego i Krakowa, zabawy, konkursy, turnieje sportowe i udział w wielu imprezach.

źródło: Gorce24.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl