Rozmaitości
Wtorek, 2 kwietnia 2013 19:38

Pumpy, getry, drewniane narty i jeden kij - jazda na nartach w strojach i na sprzęcie z epoki (zdjęcia)

TATRY. Już od 15 lat na Kalatówkach, w Suchym Żlebie rozgrywane są zawody na starym sprzęcie narciarskim. Do walki o Wielkanocne Jajo stanęło 25 kobiet i 51 mężczyzn z Polski oraz Słowacji. Byli zawodnicy z Poznania, Jasła, Warszawy, ale przede wszystkim z Podhala.
W pierwszym przejeździe oceniany był styl, ubiór oraz dawna technika zjazdu. W drugim - liczył się czas pokonania slalomu.

W XV Zawodach na Starym Sprzęcie o Wielkanocne Jajo im. Krystyny Behounek nagrodę specjalną za najoryginalniejszy strój zdobyła Celina Zaniewska z Zakopanego.

W kategorii strój/styl wśród kobiet zwyciężyła Celina Zaniewska, drugie miejsce zajęła Maria Gut-Kurniawa i Aleksandra Michalik. W tej części zawodów najwyższą notę otrzymał Marek Zaniewski przed Stanisławem Gąsienica-Byrcynem i Józefem Pitoniem.

W jeździe na czas najlepsza była Zofia Majerczyk Rumińska, która pokonała Aleksandrę Michalik i Dominikę Srokę. Zwycięzcą w slalomie gigancie wśród mężczyzn został Krzysztof Całka, drugie miejce zajął Maciej Żelechowski, trzecie - Wojciech Krokowski.

s/ zdj. Piotr Korczak


Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl