Kopalnia
Rozmaitości
Niedziela, 23 kwietnia 2017 23:37

Przejazd najpiękniejszą linią kolejową Karpat

Tokina i fotowarsztaty.com zapraszają na przejazd linią kolejową trasą Sianki – Wołosianka, która została nazwana „najpiękniejszą linią kolejową północnych Karpat”. Pociąg na odcinku 18 kilometrów ma aż 6 tuneli i 27 wiaduktów, serpentyny torów, pokonujące 370 m różnicy poziomów.
Niepowtarzalny plener fotograficzny na Ukrainie. Kolejowy tour rozpoczyna się w Starym Samborze, kresowym miasteczku skąd kursującą kilka razy dziennie, słynną "elektriczką" trasa biegnie do Sianek, na przełęcz Użocką, jadąc na końcowym odcinku wzdłuż granicy polsko-ukraińskiej i oferując niespotykane widoki na polską część Bieszczadów, zaś z Sianek następuje zjazd do wsi Wołosianka poprzez szereg tuneli i wiaduktów.

Na czas zajęć będzie można bezpłatnie wypożyczyć obiektywy marki Tokina, a jako przewodnik uczestnikom towarzyszyć będzie  Bogdan Augustyn - pomysłodawca, założyciel i pierwszy wokalista kultowego punkrockowego zespołu KSU, z wykształcenia i zamiłowania historyk.

Sobotni plener zakończy ognisko oraz prawdziwa ruska bania (dla zainteresowanych).

Aby podkreślić kolejowy charakter wyjazdu, uczestnicy skorzystają z Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych, kursujących na nieczynnej linii kolejowej Zagórz-Krościenko.

Termin: 26-28 maja 2017
Więcej informacji:
http://fotowarsztaty.com
http://fotowarsztaty.com/tematy-miejsca-zajec/pociagiem-po-ukrainie-warsztaty-fotoreportazu

Rezerwacje oraz wszelkie pytania można zgłaszać pod adresem info@fotowarsztaty.com.

zdj. Wojciech Góralczyk

źródło: mat. prasowy

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl