Rozmaitości
Poniedziałek, 2 kwietnia 2012 21:36

Przegląd Palm Wielkanocnych w Bukowiańskim Centrum Kultury (zdjęcia)

BUKOWINA TATRZ. Zgodnie z wieloletnią tradycją w Domu Ludowym w Niedzielę Palmową odbył się coroczny Przegląd Palm Wielkanocnych. - W tym roku tradycyjnie wykonane palmy zaprezentowało 161 dzieci, które w przeważającej liczbie wystąpiły w naszych podhalańskich strojach. Cieszy fakt, że stara tradycja ludowa jest nadal kultywowana - podsumowuje Bartek Koszarek.
Przegląd ma na celu zachowanie i pielęgnowanie tradycji wykonywania palm wielkanocnych i stanowi ważny element wychowania młodego pokolenia w duchu poszanowania własnej kultury.

- W tym roku na naszym Przeglądzie gościliśmy dzieci z Rajbrotu gmina Lipnica Murowana, które przybyły w strojach krakowskich. Zaprezentowały one również krótki program artystyczny - dodaje dyrektor Bukowiańskiego Centrum Kultury.

Bartłomiej Koszarek serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom tegorocznego Przeglądu, za pomoc w jego organizacji. Są to: Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A., GS Bukowina Tatrzańska Spółka z o.o, Stacja Paliw „Tatrzańska Fala” Spółka z o.o, Bukowiańskie Towarzystwo Geotermalne Spółka z o.o, Państwo Joanna i Stanisław Stasikowie Delikatesy „Na Klinie”, Państwo Magdalena i Andrzej Głód – Sklep Ogólnospożywczy, Państwo Ewa i Zdzisław Sztokfiszowie, Zakład Produkcji Wyciągów Narciarskich, Pani Maria Kuchta – Pensjonat „Jutrzenka”, Państwo Beata i Dariusz Ludwiczakowi – Sklep „U Beaty”, Pani Józefa Sobek – Sklep Ogólnospożywczy oraz Pan Maciej Kuchta – Firma Klingraf.

Zdj. Wojciech Kubina

opr. s/
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl