Kopalnia
Rozmaitości
Piątek, 3 października 2014 18:27

Przedstawienie „Gwałtu, co się dzieje” - zabawa z przesłaniem charytatywnym (zapowiedź)

Gwałtu, co się dzieje! Kobiety rządzą, mężczyźni słuchają, czyżby świat stanął na głowie? Jak w nowej rzeczywistości i spódnicy odnajdą się mężczyźni? Czy kobiety poradzą sobie z władzą, Tatarami, a także młodym, ale jakże podstępnym szlachcicem?
Stowarzyszenie „Grupa Teatralna Czwarta Ściana” ma zaszczyt zaprosić na ponadczasową i zwariowaną komedię Aleksandra Fredro pt.: „Gwałtu, co się dzieje!”, w której znajdziecie Państwo odpowiedź na te pytania. To trzeba zobaczyć!

Premiera spektaklu odbędzie się 5 października 2014 r. o godzinie 16.00 w Ośrodku Kultury w Brzeszczach. Kolejne przedstawienia odbędą się 12 października oraz 9 i 23 listopada 2014 r. o godz. 15.00. W Ośrodku Kultury w Brzeszczach w godzinach pracy kasy kina wydawane są bezpłatne wejściówki.

Tradycyjnie, po każdym spektaklu organizowana będzie zbiórka na cele charytatywne. Podczas październikowych przedstawień będzie to wsparcie leczenia i rehabilitacji Agaty Danek, chorej na stwardnienie rozsiane oraz jej córki Agnieszki, która urodziła się z porażeniem mózgowym.

Siedemnaście lat temu pani Agata urodziła córkę z czterokończynowym porażeniem mózgowym. Dziewczynkę męczą napady padaczkowe, jest całkowicie bezwładna, trzeba ją nakarmić, przebrać, przewinąć. Nie mówi, ale potrafi odróżnić dobro od zła. Jest osobą bardzo wrażliwą. Po urodzeniu w 2000 r. drugiego dziecka p. Agata podupadła na zdrowiu. Badania wykazały stwardnienie rozsiane. Choroba szybko postępuje. Pani Agata jest pod stałą opieką specjalistów, poddawana kosztownej rehabilitacji i leczeniu. Mieszkająca na granicy Jawiszowic i Wilamowic rodzina ciągle boryka się z problemami finansowymi. Mąż p. Agaty sam zarabia na utrzymanie. Pensja nie wystarcza na życie oraz kosztowne leczenie żony i córki.

źródło: materiał prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl