WSB
Rozmaitości
Niedziela, 24 lipca 2016 14:09

Promocja książki "Pieniny dla Rodziny"

W sali kinoteatru „Pieniny” w Szczawnicy odbyła się promocja książki „Pieniny dla rodziny”. Czytelnicy i miłośnicy Pienin mieli możliwość spotkania się z autorkami tego niezwykłego przewodnika: Ewą Stadtmüller i Haliną Mastalską oraz posłuchania opowieści o tym skąd pomysł i jak powstała ta niezwykła książka.
"To pozycja dla lubiących zwiedzać, poznawać, odkrywać. To prawdziwy niezbędnik dla kogoś, kto wybiera się na urlop, weekend, a może tylko będzie przejazdem u stóp Pienin - w tym jednym z najpiękniejszych zakątków Polski. Oto szczawnickie uliczki, oto ludzie związani z tymi miejscami - oto historia i teraźniejszość" - piszą autorki.
W książce znalazły się najważniejsze informacje o Pieninach oraz ciekawe legendy i anegdoty dotyczące tych terenów. Jest to pięknie wydany przewodnik po Szczawnicy i okolicy, okraszony wspaniałymi zdjęciami. To wydawnictwo dla całej rodziny - każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Podczas spotkania autorki przewodnika dziękowały tym, bez których książka pewnie by nie powstała. Panie podkreślały nieoceniony wkład Andrzeja Dziedziny Wiwra, który jest skarbnicą wiedzy o kulturze i historii Pienin. Wspomniały wsparcie jakiego udzieliła kustosz Muzeum Pienińskiego Barbara Węglarz oraz Kazimierz Majerczak – znawca pienińskiej ziemi, przewodnik i społecznik. Szczególne wyrazy wdzięczności autorki skierowały do Wandy Silezin – miłośniczki Szczawnicy, pomysłodawczyni szczawnickiego pomnika Henryka Sienkiewicza która przy powstaniu książki pomagała swoim entuzjazmem, a także konkretnymi staraniami. Pani Ewa i pani Halina wymieniły wiele osób, które czynnie zaangażowały się w powstanie przewodnika „Pieniny dla rodziny”.

Przewodnik został wydany przez Wydawnictwo Astra z Krakowa.

Joanna Dziubińska pieniny24

źródło: Podhale24

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl