Rozmaitości
Piątek, 16 sierpnia 2013 17:34

Promocja Antologii poezji o Orawie. "Piyknoś Orawo!" (zdjęcia)

W kościele Matki Bożej Śnieżnej w Skansenie w Zubrzycy Górnej odbyła się promocje książki autorstwa Ilony Nieciąg zatytułowanej „Piyknoś Orawo! Antologia poezji o Orawie”. Na wieczorne spotkanie przybyli licznie poeci, miłośnicy poezji i kultury orawskiej.
Program wieczoru składał się z dwóch części.

Część artystyczna przebiegała według scenariusza, który tworzyły wiersze zawarte w Antologii, piosenki i przyśpiewki orawskie. Wiersze usłyszeliśmy w mistrzowskich interpretacjach Joanny Mastalerz i Tomasza Międzika – aktorów związanych na stałe ze sceną Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Poezję i gwarę orawską zaprezentowała dr Katarzyny Grobarczyk-Piekło, znana gawędziarka z Zubrzycy. Piosenki i przyśpiewki orawskie wykonał chór dziecięcy Orawskiej Szkoły Muzycznej, któremu towarzyszyła rodzinna kapela Sowińskich z Zubrzycy. Zabrzmiały również Emilowe nuty – melodie orawskie w opracowaniu na dwoje skrzypiec, dokonanym przez dr Ilonę Nieciąg.
W drugiej części wieczoru przybyli na spotkanie poeci recytowali swoje wiersze, a spotkanie poetycko podsumowała nowotarska poetka Wanda Szado-Kudasik.

Współfinansowana ze środków Unii Europejskiej publikacja była dostępna dla wszystkich uczestników promocji nieodpłatnie. Zgromadzona publiczność tłumnie obległa poetów i autorkę książki, zbierając pamiątkowe autografy.

Podobne spotkanie odbyło się także w Lipnicy Wielkiej.

źródło: organizatorzy, zdj. zdj. Łukasz Sowiński
Extra Trapez
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl