Rozmaitości
Poniedziałek, 4 grudnia 2017 19:58

Projekt "Vars & Kaper - DeconstructiON" występ trio Pawła Kaczmarczyka wraz z wokalistką Dorotą Miśkiewicz (zdjęcia)

KRAKÓW. Koncertem laureata nagrody "Mateusze Trójki" - projektem "Vars & Kaper - DeconstructiON" rozpoczęła się tegoroczna edycja Jazz Juniors International Exchange. 3 grudnia na scenie Centrum Kongresowego ICE Kraków odbył się występ trio Pawła Kaczmarczyka wraz z wokalistką Dorotą Miśkiewicz.
W sali teatralnej Centrum Kongresowego ICE Kraków zespół zagrał w składzie: Paweł Kaczmarczyk - fortepian, Kuba Dworak - kontrabas, Dawid Fortuna - perkusja, Mr Krime - gramofony oraz gościnnie Dorota Miśkiewicz - śpiew.

Koncert "Vars & Kaper - DeconstructiON" to oficjalna inauguracja programu Jazz Juniors International Exchange.
W jego ramach, w dniach 3-5 grudnia w klubie Zet Pe Te w Krakowie odbędą się premierowe showcase'y oraz przesłuchania konkursowe. Udział w nich zapowiedziały zespoły z Włoch, Węgier, Niemiec, Belgii, Rosji oraz Polski.
Poza programem głównym odbędzie się także szereg koncertów towarzyszących oraz jam sessions w klubie Harris Piano Jazz Bar.

Na koncert laureatów organizatorzy zapraszają 6 grudnia do Studia koncertowego im. Romany Bobrowskiej w Polskim Radio Kraków - wstęp wolny. Na pozostałe wydarzenia festiwalu obowiązują bilety.

"Vars & Kaper - DeconstructiON" to nie tylko połączenie korzeni polskiego jazzu, głęboko tkwiących w muzyce filmowej dwóch wielkich kompozytorów: Henryka Warsa i Bronisława Kapera, często interpretowanych przez takich gigantów, jak John Coltrane czy Miles Davis, z muzyką tu i teraz.

Tomasz Cichocki i materiały prasowe organizatorów festiwalu Jazz Juniors International
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl