Rozmaitości
Poniedziałek, 27 czerwca 2016 23:08

Projekt plakatu Pannonica Folk Festival spod ręki Leszka Wiśniewskiego (zdjęcia)

Odbywający się w Polsce po raz 4. festiwal kultury bałkańskiej i węgierskiej Pannonica Folk Festival swoim wyjątkowych charakterem przyciąga już nie tylko festiwalowiczów i największe bałkańskie gwiazdy estrady. Niepowtarzalny klimat festiwalu ujął także Leszka Wiśniewskiego, jednego z najbardziej cenionych polskich plakacistów.
Dzięki temu afisz, który powstał w wiedeńskiej pracowni artysty, to nie tylko materiał promocyjny, ale prawdziwe dzieło sztuki i gratka dla kolekcjonerów.

Leszek Wiśniewski to wybitny polski ilustrator, malarz, plakacista. Urodzony w 1953 roku, w Poznaniu, gdzie również ukończył Akademię Sztuk Pięknych. Jego plakaty zapowiadały jedne z największych wydarzeń kulturalnych w Europie. Ilustrował dla takich magazynów jak The New York Times, Playboy, Newsweek, Penthouse, czy Trend Magazine. Od początku lat 80-tych mieszka i tworzy w Wiedniu.

Pannonica to festiwal kultury bałkańskiej i węgierskiej, czasem określany mianem "polskiej Guczy", w nawiązaniu do największego festiwalu trąbki na Bałkanach. W tym roku zagra po raz czwarty, od 25 do 27 sierpnia, w szczerym polu w sercu malowniczego Beskidu Sądeckiego. W nadpopradzkich Barcicach k/ Starego Sącza wystąpią prawdziwe gwiazdy, m.in.: Mahala Rai Banda z Rumunii, Dejan Petrović Big Band z Serbii, węgierski Parno Graszt i rodzima Dikanda.
Nadpopradzki festiwal to nie tylko muzyka, ale również znakomite jedzenie, w tym oryginalne bałkańskie potrawy i napitki, warsztaty tańca, śpiewu, rękodzieła, wspólne wędrówki po okolicy, kajaki, jazda konna i specjalne atrakcje dla najmłodszych. Wokół wolna przestrzeń, bliskość przyrody, a przede wszystkim wielotysięczne towarzystwo fanów bałkańskich orkiestr dętych i cygańskiej ognistej muzyki z Serbii, Macedonii, Rumunii, Węgier, Czech, Słowacji i Polski.

Bilety dostępne są na stronie: https://ekobilet.pl/ckis. Więcej informacji można znaleźć tutaj: http://pannonica.pl/

źródło: materiał prasowy

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl