Rozmaitości
Poniedziałek, 28 lipca 2014 23:30

Projekt Electrokolor - wystawa fotografii Żywioł Technologii (zdjęcia)

W Pawilonie Wystawowym Zespołu Elektrowni Wodnych w Niedzicy otwarta została wystawa poplenerowa prac studentów kierunków artystycznych Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Projekt Electrokolor to inicjatywa Koła Naukowego Fotografii Technicolor.
Poplenerowa wystawa Żywioł Technologii jest wynikiem współpracy studentów z Koła Naukowego Fotografii Technicolor z Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie i studentów kierunku Edukacja Artystyczna z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

Podczas tygodniowego pobytu w Niedzicy uczestnicy pleneru zrealizowali autorskie fotografie, których inspiracją i punktem wyjścia był Zespół Elektrowni Wodnych w Niedzicy oraz jego naturalne otoczenie. Ideą projektu jest konfrontacja technologii i natury, a także stworzenie platformy porozumienia między technologią i sztuką. Wystawa obejmuje także gigantyczne fotografie wywołane w technice cyjanotypii. Prace można zobaczyć
na hali maszyn wewnątrz Elektrowni, zainstalowane na przestrzeni 20 metrów. Dzieło jest wynikiem wspólnych działań wszystkich uczestników pleneru.

Uczestnicy projektu to: Karolina Barciszewska-Kozioł Karolina Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu, Katarzyna Ciba Uniwersytet Śląski w Cieszynie, Adrian Czyż Uniwersytet Śląski w Cieszynie, Krystian Koźbiał Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu, Robert Lipka Uniwersytet Śląski w Cieszynie, Anna Nosal Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu, Agnieszka Rembiasz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu, Marcin Sarota Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu, Małgorzata Szram Uniwersytet Śląski w Cieszynie, Weronika Świerczyna Uniwersytet Śląski w Cieszynie, Ewa Zengel Państwowa Wyższa Zawodowa w Nowym Sączu. Opiekunami studentów byli - mgr Andrzej Naściszewski (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu) oraz mgr Małgorzata Łuczyna (Uniwersytet Śląski w Cieszynie).

Wystawie patronuje Malopolskaonline.pl

mat. prasowy, opr.s/
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl