Kopalnia
Rozmaitości
Czwartek, 8 września 2011 13:53

Premier na podsumowaniu projektu DiAMEnT

Premier Donald Tusk był gościem spotkania podsumowującego rok szkolny 2010/2011 w projekcie DiAMEnT, które odbyło się w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach. Rolę gospodarza pełnił wicemarszałek Roman Ciepiela.
DiAMEnT to innowacyjny projekt skierowany do najzdolniejszych małopolskich uczniów. Donald Tusk chwalił przedsięwzięcie. Zachęcał jego uczestników do dobrego wykorzystania stworzonej szansy.

– Wiek kilkunastu lat to moment budowania wiary we własne siły i umiejętności podejmowania samodzielnych decyzji – mówił premier. – Ważne, byście przy naszej pomocy, kształtowali umiejętności i uczyli się pracować na własny rachunek. Nie przesadzajcie jednak ze szlifowaniem diamentów, bo to co w nich najcenniejsze, to oryginalność i niepowtarzalność.

Premier podkreślił, że wszyscy młodzi ludzie w Polsce powinni mieć równe szanse i równy start w dorosłe życie. Służą temu kolejne rządowe inicjatywy – 15 placówek zbudowanych na wzór warszawskiego Centrum Kopernika, 1000 nowoczesnych świetlic oraz astrobazy.

– Z projektem wiążemy duże nadzieje – mówił wicemarszałek Roman Ciepiela. – W ubiegłym roku w ramach DiAMENT-u odbyło się 25 tysięcy zajęć. W czasie wakacji niemal dwa tysiące uczniów małopolskich szkół wzięło udział w warsztatach i zajęciach Letniej Szkoły Młodych Talentów.

Do tej pory w zajęciach, organizowanych w ramach projektu, wzięło udział 9 tysięcy młodych ludzi. Rozwijali oni swoje talenty podczas zajęć twórczego myślenia, języka angielskiego, technologii informacyjno-komunikacyjnych, matematyki i przedsiębiorczości.

źródło: Urząd Marszałkowski w Krakowie

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl