Rozmaitości
Sobota, 16 lipca 2016 16:29

Prapremiera koncertu w Noc Jazz

Fair Play - czysta gra, to koncert, w którym spotkały się dwa muzyczne światy, które przenikają się wzajemnie i harmonijnie współistnieją: Marco Lo Russo i jego fascynacje muzyką etniczną oraz Agnieszki Chrzanowskiej, której muzyczna dusza - w związku z jej greckimi korzeniami - zawsze była przepełniona elementami europejskiej muzyki ludowej. Kompozycje Marco, w których znalazły się też elementy jazz latino, przeplatają się z utworami Agnieszki o charakterze ballad jazzowych, oraz tych z elementami swingu i bluesa.
W programie dzisiejszego koncertu pojawia się oczywiście tytułowy „Fair play”, napisany przez Agnieszkę oraz jej piosenki „Ciągłość rozmowy”, „Nic nikogo nie obchodzi”, „Zimowy prześwit”, „Zwinność”, „Wolna”, „Cały świat płonie”, „Dniem i nocą”, „Nostalgia i Ty”, „Niebo ciągle nade mną” i „Słońce dnia” i instrumentalne kompozycje Marco Lo Russo: „Carillon”, „Obsession”, „Red Tango”, „Solo Contigo”, „Tarabuk” oraz „Viaggiando”.

Szczególnie miejsce w koncercie zajmuje aria „Summertime”, z opery „Pordy and Bess”, ze słowami DuBose'a Heywarda i muzyką Georga Gershwina oraz kompozycja Cole Portera „I've Got You Under My Skin”. Całość dopełnia „All Blues” Milesa Davisa zagrany zgodnie z zasadami Fair Play.
Aranżacje utworów są efektem współpracy znakomitych polskich i włoskich muzyków, którzy współdziałali z wzajemnym poszanowaniem, dzieląc się swoją wiedzą, wrażliwością, muzycznym doświadczeniem i fascynacjami.
Koncert został objęty patronatem Włoskiego Instytutu Kultury w Krakowie.

JAZZ FAIR PLAY
Agnieszka Chrzanowska - wokal
Marco Lo Russo - akordeon
Giulio Vinci - fortepian
Wojciech Pieczka - fortepian, akordeon
Michał Chytrzyński - skrzypce akustyczne i elektryczne
Szymon Frankowski - kontrabas
Wiesław Jamioł – perkusja

NOC JAZZU - 16.07.2016, g. 22.00, Klub AKTORA SPATIF / Loża
– Kraków, Rynek Główny 41

źródło: mat. prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl