Allmedica
Rozmaitości
Środa, 16 lipca 2014 11:18

Praca sezonowa, ale nie tylko: Młodzieżowe Biuro Pracy

W Krakowie w strukturach Ochotniczych Hufców Pracy działa Młodzieżowe Biuro Pracy. Zarówno osoby pełnoletnie, jak i nastolatkowe znajdą dla siebie pracę.
Oferty czekają także na bezrobotnych i niepełnosprawnych. Co ważne, zarobek otrzymują legalnie, a pracodawca jest wiarygodny.
Warunkiem uzyskania oferty jest wypełnienie ankiety poszukującego pracy, w której oprócz danych osobowych warto napisać o zdobytym do tej pory jakimkolwiek doświadczeniu zawodowym i uprawnieniach . Ankieta kandydata na pracownika trafia do specjalnej bazy danych.

- Zapotrzebowanie na pracę dorywczą i stałą jest ogromne – mówi Zofia Pieniążek, pracownik Młodzieżowego Biura Pracy. - Dziennie rejestruje się około trzydziestu osób. Niepełnoletnia młodzież poszukująca pracy wypełnia ankietę, która musi być podpisana przez rodzica lub opiekuna prawnego. W ofertach dla młodych ludzi, które przeglądałam najniższa stawka za godzinę pracy wynosi osiem złotych. Dodatkowym atutem są wymagane niekiedy od młodych ludzi badania sanepidu pomocne przy znalezieniu pracy na przykład w gastronomii. Rynek pracy dla młodzieży i zapotrzebowanie się zmieniają. Nie ma już tak jak przed laty ofert pracy sezonowej za miastem typu zbieranie truskawek. Rodziny i ludność na miejscu doskonale sobie radzą ze zbiorami we własnym zakresie. Młodzi ludzie poszukujący pracy są bardziej świadomi, niż przed laty. Wiedzą, że wykonywaną pracę mogą sobie wpisać do cv. Co ważne pomoc w znalezieniu pracy świadczona przez Młodzieżowe Biuro Pracy jest bezpłatna - dodaje.

Oferty można znaleźć na stronie www.mbp.ohp.pl. Młodzież z Małopolski w poszukiwaniu ofert może udać się do jednostek organizacyjnych zlokalizowanych w: Krzeszowicach, ul. Kościuszki 43, Myślenicach, ul. Średniawskiego 32, Niepołomicach, ul. 3 Maja 4, Chrzanowie, ul. Rynek 4 oraz w Kluczach, ul. Partyzantów 1.

Tekst i zdj. Anna Mączka
Extra Trapez
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Cracov Fashion Week
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl