Toyota Yaris
Rozmaitości
Środa, 27 czerwca 2018 11:30

Powstanie siedziba urzędu pracy w Nawojowej

Aby zaoszczędzić w przyszłości, teraz trzeba wydać kilka milionów. Władze Powiatu Nowosądeckiego podjęły decyzję o budowie obiektu dla Powiatowego Urzędu Pracy. Jest już gotowy projekt i pozwolenie na budowę. Wstępny szacunkowy koszt inwestycji to ponad 11 milionów złotych.
- Wiem, że kwota może wydawać się wysoka, ale przypomnę, że od wielu lat płacimy blisko pół miliona złotych rocznie za wynajem budynku przy ulicy Nawojowskiej. Tymczasem możemy wybudować obiekt, który będzie naszą własnością, na naszej działce i z dogodnym dojazdem dla mieszkańców Sądecczyzny.

Nowy PUP ma powstać w Nawojowej. Powiat dysponuje tam dużą działką, dzięki czemu w projekcie znalazł się również parking dla 60 samochodów. Ale nie tylko urząd pracy ma się znaleźć w tym miejscu.

- Na pewno sporo kierowców ucieszy się z faktu, że planujemy przenieść tam część Wydziału Komunikacji – dodaje starosta Marek Pławiak. – Mieszkańcy gminy Nawojowa, Łabowa, Krynica czy Muszyna nie będą musieli dojeżdżać do Nowego Sącza, aby załatwić sprawę. W Nawojowej będzie gdzie zaparkować, a z kolei w budynku przy ulicy Jagiellońskiej w Nowym Sączu nie trzeba będzie stać w kolejkach, aby zarejestrować auto, bo sporo osób załatwi sprawę w Nawojowej. To optymalne rozwiązanie.

Dla tych, którzy twierdzą, że PUP będzie dla nich za daleko, starosta też ma argumenty.

– Odległość pomiędzy obecną siedzibą PUP, a planowanym budynkiem to nieco ponad dwa kilometry – mówi. – Nie jest to więc żadna duża różnica, tym bardziej, że większość osób przyjeżdża do urzędu pracy samochodem. Po drugie – istnieje sprawna komunikacja autobusowa pomiędzy Nowym Sączem a Nawojową.

Co do kwoty inwestycji – władze Powiatu będą zabiegać o środki zewnętrzne na sfinansowanie części robót.

olsz/ zdj. wizualizacja budynku PUP w Nawojowej
Reklama
komentarze
Partnerzy malopolskaonline.pl