Rozmaitości
Sobota, 2 maja 2020 20:00

Powstał Wojewódzki Małopolski Magazyn Rezerw dla Szpitali

Z inicjatywy marszałka Witolda Kozłowskiego w Szpitalu Klinicznym im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie powstał Wojewódzki Małopolski Magazyn Rezerw dla Szpitali znajdujących się na terenie naszego województwa.
W budynku teatralnym szpitala na razie przygotowano dwie sale, które są ogrzewane i monitorowane. W razie konieczności kolejne pomieszczenia w Szpitalu Klinicznym będą przekształcane na potrzeby magazynu.


Do magazynu rezerw trafiają środki ochrony osobistej, które zakupił Szpital Uniwersytecki w Krakowie w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej – Pakiet Medyczny o łącznej wartości 10,5 mln zł. 80 procent tego zamówienia jest przekazywane do Wojewódzkiego Małopolskiego Magazynu Rezerw dla Szpitali, a następnie będzie rozdzielane w ramach potrzeb do szpitali wojewódzkich, zaś pozostałe 20 procent pozostanie w dyspozycji Szpitala Uniwersyteckiego.


Szpital Kliniczny im. dr. Babińskiego w Krakowie, także w ramach Pakietu Medycznego, zakupi środki do dezynfekcji rąk i powierzchni o łącznej wartości 1 mln zł, które będą przekazywane zgodnie z zapotrzebowaniem do poszczególnych szpitali w Małopolsce.

UMWM, opr.s/

źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl