Rozmaitości
Środa, 5 lutego 2014 11:51

Powstał Karpacki Ośrodek Wsparcia Straży Granicznej

Zaczęła funkcjonować nowa jednostka organizacyjna Straży Granicznej – Karpacki Ośrodek Wsparcia SG w Nowym Sączu. Ośrodek powstał na mocy zarządzenia Komendanta Głównego Straży Granicznej z 14 stycznia 2014 roku, które właśnie weszło w życie.
Karpacki Ośrodek Wsparcia powstał na bazie zniesionego z dniem 1 stycznia 2014 roku Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. W strukturach Karpackiego Ośrodka Wsparcia funkcjonuje pion operacyjno- śledczy, logistyczny, Wydział Zabezpieczenia Działań , Orkiestra Reprezentacyjna i Kompania Reprezentacyjna Straży Granicznej.

Ośrodek działa na rzecz innych jednostek organizacyjnych Straży Granicznej lub je wspiera, oraz prowadzi działania zlecone przez Komendanta Głównego SG, w szczególności w zakresie reprezentacyjnym. Zadania realizuje na terytorium całego kraju, a za zgodą lub na polecenie Komendanta Głównego SG, również za granicą.

Komendantem Karpackiego Ośrodka Wsparcia SG jest płk SG Mieczysław Kurek, który z rąk Komendanta Głównego SG, gen. bryg. Dominika Tracza otrzymał dziś akt nominacji.

Płk SG Mieczysław Kurek jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej w Legionowie, którą ukończył w 1989 roku. Służbę w rozpoczął w Karpackiej Brygadzie Wojsk Ochrony Pogranicza, a w Straży Granicznej służy od początków jej powstania. Od maja 2006 roku był Komendantem Placówki SG w Zakopanem. Z dniem 20 lutego 2013 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

W uznaniu zasług w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej otrzymał:
- Odznakę Straży Granicznej
- Brązowy Medal Za Zasługi Dla Straży Granicznej
- Medal Srebrny Za Długoletnią Służbę
- Srebrny Medal Za Zasługi Dla Obronności Kraju

źródło: Straż Graniczna

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl