Rozmaitości
Wtorek, 7 listopada 2017 10:00

Powstaje pierwszy w Polsce "chodnik w koronach drzew"

Po bardzo udanym debiucie słowackiej inwestycji końcem września bieżącego roku w Dolinie Bachledovej dało się słyszeć o planach powstania podobnych wież i widokowych chodników chociażby w Zakopanem i Nowym Targu. Tymczasem obiekt taki powstaje już w Krynicy!
W ośrodku narciarskim Słotwiny Arena oferującym zimą 10 zróżnicowanych tras narciarskich powstaje kolejna, tym razem całoroczna atrakcja.

Niezwykła drewniana konstrukcja wieży o wysokości 49,5 metra budowana jest przy górnej stacji kolei krzesełkowej na wysokości 896 m n.p.m, wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. Do wieży prowadzić będzie specjalnie skonstruowana „drewniana ścieżka” wznosząca się stopniowo do góry, podpierana przez 18 wież wsporczych i 87 słupów. Przy projektowaniu ścieżki pierwszy raz w Europie zastosowano w dwóch miejscach system piętrowej ścieżki. Dzięki zastosowaniu wyjątkowego drewna z robinii akacjowej, zwanej potocznie akacją, inżynierowie tworzą solidną konstrukcję spełniającą zarówno standardy bezpieczeństwa, jak i gwarantującą walory estetyczne.

Umiejscowienie trasy w koronach drzew niewątpliwie spotęguje doznania związane z podziwianiem walorów krajobrazowych okolicy. Łączna długość ścieżki wynosić będzie 1030 metrów. Na trasie dzięki specjalnym instalacjom edukacyjnym zwiedzający będą mogli bliżej poznać okoliczną przyrodę oraz historię regionu. Nie lada trakcją, szczególnie dla najmłodszych, będzie mierząca 60 metrów długości zjeżdżalnia.

Do ścieżki na szczyt dostać będzie się można wygodną, zbudowaną w tamtym roku 6-osobową koleją krzesełkową.

Ten wyjątkowy projekt jest pierwszym tego typu w Polsce i niewątpliwie ma szansę stać się jedną z głównych atrakcji regionu. To najwyższa drewniana wieża widokowa wykonywana i tworzona przez polskich konstruktorów, architektów i cieśli.oprac. wo/ materiały prasowe ze strony www.wiezawidokowa.pl
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl