Rozmaitości
Poniedziałek, 8 kwietnia 2019 12:54

Powiatowi wokaliści na scenie

Na scenie Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu odbył się finał XXIV Starosądeckiego Konkursu Młodych Wokalistów pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego. Imprezę organizuje Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu.
Wokaliści prezentowali swój talent przed jury oraz wicestarostą nowosądeckim Antonim Koszykiem. Obecni byli również: Stanisław Dąbrowski – radny Powiatu Nowosądeckiego, Kazimierz Gizicki – zastępca burmistrza Starego Sącza oraz Małgorzata Lenartowicz – starszy wizytator z Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu.

- Do finału zakwalifikowało się 71 osób wyłonionych spośród ponad 287 uczestników eliminacji, które odbyły się w czterech placówkach kulturalnych na terenie powiatu – mówi Krzysztof Szewczyk, dyrektor PMDK w Starym Sączu. Dla wielu młodszych uczestników był to debiut na scenie, ale dzielnie radzili sobie z tremą.

Jury obradowało w składzie: przewodnicząca – Iga Kozacka (wokalistka, studentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Katowicach, półfinalistka program The Voice of Poland 5), Renata Gierczyk – nauczyciel PMDK, Jarosław Kuśnierz – nauczyciel PMDK oraz Zbigniew Kogut – nauczyciel PMDK. Po prezentacjach, zebrani mogli wysłuchać i obejrzeć występ zespołów tańca nowoczesnego działających w MDK pod okiem Renaty Burzyńskiej. Wystąpiły formacje: Best, Alibi i Ups.

Wyniki:

I KATEGORIA WIEKOWA: I miejsce: Hanna Pierzchała (Akademicka Szkoła Podstawowa w Nowym Sączu), II - Emilia Chlipała (Szkoła Podstawowa nr 9 w Nowym Sączu) i Katarzyna Biskup (Szkoła Podstawowa w Lipnicy Wielkiej), III - Antonina Marchacz (Szkoła Podstawowa w Podolu Górowej) i Kalina Steczowicz (Akademicka Szkoła Podstawowa w Nowym Sączu). Wyróżnienie: Maja Rogóż (Gminny Ośrodek Kultury w Łabowej) i Nikola Kowalik (Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu).

II KATEGORIA WIEKOWA: I miejsce - Krystian Gizicki (Pałac Młodzieży w Nowym Sączu), II - Paweł Madzia i Martyna Koszkul, III - Julia Ferenc (Szkoła Podstawowa w Zabrzeży) i Dagmara Gromniak (Szkoła Podstawowa nr 14 w Tarnowie). Wyróżnienie:

Julia Biel (Szkoła Podstawowa w Gołkowicach), Zuzanna Magiera (Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu).

III KATEGORIA WIEKOWA: I miejsce - Maksymilian Bieryt (Szkoła Podstawowa w Jazowsku) i Julia Wincenciak (Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu), II - Dominika Stabrawa (Szkoła Podstawowa nr 18 w Nowym Sączu) i Ewelina Oleksy (Szkoła Podstawowa w Binczarowej), III - Joanna Rucińska (Gminny Ośrodek Kultury w Kamienicy) i Kinga Iwan (Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu). Wyróżnienie: Anna Hojniak (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Muszynie), Karolina Michalik (Szkoła Podstawowa w Lipnicy Wielkiej) i Agnieszka Miczulska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Muszynie).

IV KATEGORIA WIEKOWA: I miejsce - Maria Wróbel (Szkoła Podstawowa nr 1 w Muszynie), Karolina Mazur (Licem Akademickie w Nowym Sączu), Patrycja Kotarba (Zespół Szkół nr 3 w Nowym Sączu), II - Oliwia Ślipek (Pałac Młodzieży w Nowym Sączu) i Mateusz Poręba (Szkoła Podstawowa w Królowej Górnej), III - Martyna Gucwa (Szkoła Podstawowa nr 2 w Muszynie) i Jadwiga Kondracka (Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu). Wyróżnienie: Magdalena Gomulec (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy Zdroju), Angelika Zając (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej).

(olsz)

Fot. PMDK
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl