Golemo
Rozmaitości
Wtorek, 7 maja 2019 08:00

Powiat dał pieniądze na szynobus

Wczoraj oficjalnie została podpisana umowa pomiędzy Powiatem Nowosądeckim a miastem Nowy Sącz na dofinansowanie kursów szynobusu. Powiat udzieli wsparcia w wysokości 15 tysięcy złotych.
- Wychodząc na przeciw potrzebom mieszkańców gminy Podegrodzie i Chełmiec, którzy muszą korzystać z szynobusu w czasie budowy mostu na Dunajcu, przekazujemy Miastu 15 tysięcy złotych na sfinansowanie kursów pociągu – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – To nasza cegiełka, która zapewni przejazdy dla mieszkańców w tym trudnym czasie.

Niebawem most zostanie oddany do użytku i będzie już można swobodnie wjechać do Nowego Sącza.

Prezydent Ludomir Handzel podziękował staroście Markowi Kwiatkowskiemu oraz radnym Powiatu Nowosądeckiego za wsparcie finansowe. Podkreślił, że umowa jest wyrazem świadomości, że problemy komunikacyjne powinny być rozwiązywane wspólnie przez wszystkie miasta i gminy leżące w Kotlinie Sądeckiej.

Podpisana umowa dotyczy pomocy finansowej w formie dotacji celowej w wysokości 15 tys. zł, na dofinansowanie zadania z zakresu transportu publicznego z przeznaczeniem na „Realizację zadania związanego z organizacją kolejowej obsługi pasażerskiej tam i powrót na odcinku: Nowy Sącz - Nowy Sącz Miasto - Nowy Sącz Chełmiec, w związku z budową mostu na rzece Dunajec w ciągu drogi krajowej nr 28, na terenie Nowego Sącza”, zapewnia kursowanie szynobusu do 31 maja 2019 roku.
(olsz)

Fot. Maria Olszowska
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Hokej UNIA JP
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl