Rozmaitości
Sobota, 9 marca 2013 23:00

Posiady Teatralne na Orawie - dzień drugi (zdjęcia)

JABŁONKA. Przed jurorami nie lada wyzwanie - wybrać najlepsze spośród zespołów biorących udział w Posiadach Teatralnych na Orawie w ramach I Małopolskich Spotkań Teatrów Amatorskich. Zadanie trudne, bo grupy teatralne są znakomite.
W sobotę na scenie Orawskiego Centrum Kultury zaprezentował się Teatr "Dabar" z Mogilna (pow. nowosądecki) w sztuce "Gość oczekiwany", Teatr Który Kocham z Nawojowej (pow. nowosądecki) ze spektaklem "Czego szukasz?". Maruszynanki z Maruszyny (pow. nowotarski) przedstawiły "Kisynie kapusty według norm unijnych", a "Same Swoje" z Przeciszowa (pow. oświęcimski) - "Opowieść Wigilijną".

Po południu w trakcie drugiej części prezentacji konkursowych wystąpiły prawdziwe tuzy sceny - istniejący od 1915 r. Amatorski Zespół Teatralny Niecieczanie z Niecieczy (pow. tarnowski) z przedstawieniem "Zmówiny" oraz jeszcze starszy, bo działający od 1909 roku Amatorski Zespół Teatralny z Szalowej (pow. gorlicki) z inscenizacją zatytułowaną "Wójt wyrokuje w karczmie".

Po nich wystąpiła stosunkowo "młoda", ale równie znakomita Orawska Grupa Teatralna im. dra Emila Kowalczyka z Lipnicy Wielkiej i Chyżnego (pow. nowotarski) z "Ostatnim Wolorzem, czyli Don Kichotem po orawsku".

W niedzielę - ostatnie przesłuchania konkursowe. Szczegółowy program w dziale "co, gdzie, kiedy".

s/ zdj. Łukasz Sowiński
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl