Rozmaitości
Piątek, 9 maja 2014 17:35

Porozumienie, nowe laboratorium i europoseł na PPWSZ w Nowym Targu

Podpisanie porozumienia burmistrza Marka Fryźlewicza z rektorem PPWSZ Iwonem Grysem, otwarcie laboratorium kosmetologicznego i wizyta posła Parlamentu Europejskiego Bogusława Sonika – piątek 9 maja był w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej dniem pełnym ważnych wydarzeń.
Dla miasta najważniejsze było podpisanie porozumienia z Uczelnią. Co prawda dobra współpraca trwa od samego początku starań o jej powstanie, ale konieczne było ponowne spisanie jej w formie podpisanej w piątek. - Porozumienie ma duże znaczenie z uwagi na możliwość pozyskania kolejnych środków unijnych przewidzianych na lata 2014-2020 gdzie preferowane są projekty będące realizacją pomysłów ponadlokalnych. Aby można było skutecznie pozyskiwać środki potrzebujemy mieć takie porozumienie, jest ono ważnym atutem przy staraniu się o środki dzielone przez Zarząd Województwa - powiedział burmistrz Marek Fryźlewicz dodając, że ma na myśli m.in. rewitalizację budynku starego szpitala.

Jeszcze przed podpisaniem porozumienia otwarte zostało laboratorium kosmetologiczne, prawdopodobnie najnowocześniejsze jakim może na dziś poszczycić się polska uczelnia wyższa. Uczelnia uruchamia kierunek kosmetologii i właśnie tutaj ćwiczenia praktyczne będą odbywać przyszli kosmetolodzy.

Przed południem aula PPWSZ była miejscem spotkania Europosła Bogusława Sonika ze studentami PPWSZ i uczniami nowotarskich szkół średnich. Połączone było z projekcją filmu pt. „Punkt Oparcia”, w reżyserii Anny Ferens, będącego opartą na materiałach archiwalnych, pasjonującą opowieścią o tym, jak w latach osiemdziesiątych Parlament Europejski upominał się o wolność dla więźniów politycznych i swobody demokratyczne w Polsce i w innych krajach bloku sowieckiego.

Źródło: UM Nowy Targ
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl