Rozmaitości
Wtorek, 30 kwietnia 2019 21:44

Pomoc dla niepełnosprawnych

Ponad 800 tysięcy złotych trafi niebawem do trzech stowarzyszeń z Nowego Sącza i Biecza z kasy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Te bardzo dobre wiadomości i umowy do podpisania przywiozła dzisiaj radna wojewódzka i jednocześnie dyrektor małopolskiego oddziału PFRON Marta Mordarska.

Podpisanie umów odbyło się w siedzibie Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo i Umysłowo „Nadzieja”. W spotkaniu wziął udział m.in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i wiceprezydent Nowego Sącza Magdalena Majka.

- Zawsze wspieramy osoby niepełnosprawne i stowarzyszenia, które się nimi opiekują – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Będziemy tak robić nadal, w miarę posiadanych środków. Cieszę się, że jest coraz więcej osób i organizacji, których celem jest niesienie pomocy osobom potrzebującym.

Dofinansowanie otrzymały:

- Nowosądeckie Stowarzyszenie Amazonek im. Heleny Włodarczyk na rehabilitację indywidualną i grupową kobiet z chorobą nowotworową piersi (125 tys. 676 złotych);

- Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo i Umysłowo „Nadzieja” z Nowego Sącza na rehabilitację dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz wsparcie na rzecz ich rodziców (530 tys. 598 zł);

- Stowarzyszenie na rzecz Pomocy Rodzinie „Nadzieja” z Biecza na rehabilitację dzieci i młodzieży (193 tys. 250 zł).

- W sumie z pomocy skorzysta kilkaset osób – mówił Marta Mordarska, radna wojewódzka i dyrektor małopolskiego oddziału PFRON. – Dla każdej z nich to wielka szansa. Wiemy, że te środki zostaną bardzo dobrze wykorzystane.

Szefowie stowarzyszeń dziękowali dyrektor Marcie Mordarskiej za merytoryczną opiekę nad organizacjami i wszelką pomoc.

- To właściwa osoba na właściwym miejscu – powiedziała Teresa Jaros-Ligaszewska, szefowa sądeckiej „Nadziei”.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl