Rozmaitości
Niedziela, 8 września 2019 12:24

Polski Titanic, czyli MS "Piłsudski" w Wirtualnym Teatrze Historii

ZAKOPANE. Centrum Technologii Audiowizualnych oraz Fundacja Koncept Kultura, wraz z Zakopiańskim Centrum Kultury, zapraszają na Kulturalny Plac Niepodległości w wirtualny rejs na pokładzie najwspanialszego polskiego transatlantyku MS „Piłsudski”.
Dzięki technologii VR widzowie zanurzą się w podwodny świat, w którym czeka na nich ukryta historia sprzed 100 lat.

Na Kulturalnym Placu Niepodległości pojawi się Wirtualny Teatr Historii, w którym od 13 września odbywać się będą seanse w technologii Virtual Reality. Na gości czekać będzie załoga „Piłsudskiego” oraz 20 obrotowych foteli, wyposażonych w najnowsze urządzenia VR.


Niezwykły pokaz w technologii Virtual Reality rozpocznie się w wirtualnym kinie, gdzie na wielkim ekranie widzowie obejrzą fragment archiwalnej kroniki filmowej poświęcony statkowi. Nieoczekiwanie przeniosą się w czasie w wygenerowany przez grafików magiczny świat 360°. Staną na pokładzie „Piłsudskiego”, gdzie przywita ich legendarny kapitan Mamert Stankiewicz i zaprosi w niezwykły rejs. Rejs w głąb polskiej historii, podczas którego widzowie spotkają postaci sprzed 100 lat: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Thomasa Woodrow Wilsona. Będą też świadkami wybuchu II wojny światowej i zatonięcia statku.


Wirtualną opowieść skończy się w 2018 roku w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku. Tam, w otoczeniu gablot z oryginalnymi pamiątkami ze statku, widzowie zauważą, że byli uczestnikami niecodziennej, poruszającej lekcji historii, prowadzonej przez muzealnego nauczyciela. To on wcielał się w role wszystkich spotykanych przez nas bohaterów. Scena ta stanowi radosny przekaz – po wielu ciężkich kolejach losu Polska istnieje i jest dzisiaj nowoczesnym krajem, który zna i pielęgnuje swoją historię.


Program seansów: od 12:00-19:00, 13 - 19 września. Rezerwacje online pod linkiem: MSPiłsudski.

Projekt realizowany we współpracy z Miastem Zakopane i Zakopiańskim Centrum Kultury.

opr.s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl