Rozmaitości
Sobota, 18 stycznia 2014 22:28

Polscy i słowaccy policjanci odbyli ćwiczenia górskie w Małych Pieninach (zdjęcia)

SZCZAWNICA. Przez kilka dni w ramach projektu „Wzmacnianie działań z dziedziny usług turystycznych i ochrony środowiska na pograniczu polsko – słowackim poprzez większą integrację i skuteczniejsze zapewnienie bezpieczeństwa przez służby porządkowe i ratownicze” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targi i ich słowaccy koledzy ze Starej Lubovni, Namestova i Tvardosiny odbyli ćwiczenia górskie w Małych Pieninach.
Pod okiem doświadczonych instruktorów z GOPR, Tomasza Zachwiei i Grzegorza Niżnika uczyli się jazdy na nowoczesnym quadzie.

Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczypospolita Polska – Republika Słowacka 2007 -2013.

Quad jest na wyposażeniu Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu i będzie wykorzystywany przez specjalnie do tego powołaną grupę poszukiwawczą, a także do działań prewencyjnych w terenie górskim.

- Policjanci przez kilka dni ćwiczyli pod okiem instruktorów jazdę na quadzie na torze przeszkód w Malinowie i odbyli nocne ćwiczenia w okolicy Durbaszki. Ćwiczenia zakończyły się egzaminem, który z powodzeniem zdało 6 polskich i 6 słowackich policjantów – mówi asp. Sztab. Piotr Blecharczyk.

W sali hotelu „Jan” w Szlachtowej odbyło się uroczyste zakończenie projektu i wręczenie certyfikatów ukończenia ćwiczeń. Certyfikaty otrzymali: Piotr Blecharczyk, Mariusz Ciesielski, Mariusz Grzywnowicz, Krzysztof Podgórny, Rafała Skrobot, Dominik Zachwieja, Martin Bronek, Rudolf Bucha, Vladimir Gigler, Pavol Hopko, Peter Janitor, Pavel Puk.

Certyfikaty wręczył zastępca komendanta powiatowego Policji, podinsp. Robert Bartosz. Pogratulował uczestnikom ćwiczeń wielkiego zaangażowania w podjętym zadaniu, opanowania wiedzy z zakresu działań prewencyjnych i poszukiwawczych w trudnym górskim terenie i nabycia umiejętności jazdy na quadzie.

Szczególne podziękowanie komendant złożył naczelnikowi GP GOPR, Mariuszowi Zaródowi za partnerską pomoc przy realizacji projektu. To nie pierwszy taki projekt realizowany przez nowotarską Policję. Wcześniej były realizowane dwa inne projekty z wykorzystaniem rowerów i nart. Do dziś ten sprzęt służy Policji w Zakopanem, Gorlicach i Nowym Sączu.

Tekst i zdjęcia Stanisław Zachwieja / zdj. z ćwiczeń pochodzą z pokazu multimedialnego
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl