Rozmaitości
Poniedziałek, 5 lutego 2018 11:15

Półmetek Krynicy Źródłem Kultury z Kasią Kowalską

To był już szósty raz, kiedy publiczność zgromadzona w krynickiej Pijalni Głównej miała okazję na spotkanie z największymi gwiazdami polskiej muzyki. Tym razem była to Kasia Kowalska z zespołem.
Piątkowy wieczór rozpoczął się koncertem Sonbird - pochodzącej z Żywca grupy, która zwyciężyła w zeszłorocznej edycji Festiwalu Supportów. Sonbird urzeka naturalnością swojej muzyki i tekstami, a jej lider - Dawid Mędrzak - nie raz udowodnił, że z każdą publicznością potrafi nawiązać błyskawiczny kontakt. Niespodzianki nie było również w Krynicy - widzowie żywiołowo reagowali na kolejne piosenki zespołu.

Kasia Kowalska to niewątpliwie jedna z najjaśniejszych gwiazd na firmamencie polskiej muzyki rockowej. Debiutowała w 1994 roku i do tej pory może pochwalić się prawie półtoramilionową sprzedażą swoich płyt. Single z 7 jej nagranych albumów regularnie docierały na szczyty radiowych list przebojów. Wokalistka swój występ rozpoczęła od „Antidotum” - bezsprzecznie największego hitu z płyty o tym samym tytule z 2002 roku. Tuż po nim zabrzmiał „Pieprz i sól” pochodzący z tego samego wydawnictwa, a chwilę potem powrót do lat 90-tych zapewnił widzom „Co może przynieść nowy dzień”.
Fani ostrzejszych kompozycji wokalistki z pewnością docenili obecność takich utworów, jak „Cukierek (mój dawca słodyczy)”, czy „Czekam, boję się”. Płynne przejście w jeden z najbardziej rozpoznawalnych utworów artystki „Jak rzecz” i błyskawiczne przeskok w nowocześnie zaaranżowane „Aya” były tylko przygrywką do „Tak, tak” Grzegorza Ciechowskiego. Koncert zakończyły „Wyrzuć ten gniew”, „Coś optymistycznego”, a na bis - „To, co dobre”.

W sobotę 3 lutego wieczorny koncert rozpoczął Redford. To zespół, który w zeszłym roku dostał się do półfinałowej szóstki Festiwalu Supportów. Gitarowe brzmienie zespołu i oryginalna barwa głosu wokalisty - Dominika Dudka - na prawie godzinę zawładnęły publicznością w Pijalni Głównej w Krynicy. Pod sam koniec występu Redforda management Andrzeja Piasecznego podjął decyzję o odwołaniu koncertu artysty, który miał wystąpić tego wieczoru. Powodem była nagła i nieoczekiwana choroba wokalisty. Koncert został przełożony na 24 lutego, a zakupione bilety nie stracą ważności.

Kolejne muzyczne wydarzenia w krynickiej Pijalni będą mieć miejsce 10 i 11 lutego. W najbliższy piątek zagra IRA, a dzień później - Czerwone Gitary.

Krynica Źródłem Kultury potrwa do 23 lutego. Bilety na poszczególne wydarzenia można nabyć w Pijalni Głównej w Krynicy Zdroju, w placówkach Empiku oraz na stronie ebilet.pl.

Organizatorami cyklu Krynica Źródłem Kultury są Uzdrowisko Krynica Żegiestów S.A. oraz agencja eventowa Especto.
Sponsorzy: Miasto Krynica-Zdrój i Polskie Koleje Linowe S.A.

Więcej szczegółów na www.krynicazrodlemkultury.pl


mat. prasowe, zdjęcia Kamil Cichoń
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl