Rozmaitości
Czwartek, 18 sierpnia 2016 12:15

Polki Folki VI, czyli pokaz mody na nowotarskim lotnisku (zdjęcia)

Pokaz mody, który w hangarze na lotnisku w Nowym Targu zorganizowała podczas Nowotarskiego Pikniku Lotniczego Aneta Larysa Knap, wzbudził duże zainteresowanie.
Tematem przewodnim pokazu, którego pełna nazwa brzmiała Polki Folki VI "odlot" Military & Folk, były nawiązania do żywiołu, jakim jest powietrze. - Pokaz był imprezą towarzyszącą piknikowi lotniczemu, więc to, co prezentowaliśmy, nie mogło być przypadkowe - mówi nowotarska projektantka. - Polki Folki nigdy nie są przypadkowe, zawsze nawiązują do miejsca, w którym się odbywają, jego charakteru czy, jak w tym przypadku, imprezy, której towarzyszą - podkreśla projektantka dla której była to już szósta edycja imprezy, którą wymyśliła. Wcześniejsze odbywały się w Bukowinie Tatrzańskiej, Zakopanem, Katowicach i Niedzicy.

Na wybiegu pojawiły się kolekcje militarne, wojskowe oraz lotnicze, inspirowane Powstaniem Warszawskim. Były to kolekcje mody polskich projektantów. Nie zabrakło oczywiście akcentów folkowych. Zaprezentowano w sumie dziewięć kolekcji: Aleksandra Stodółka, Papu Magdalena Kowalczyk, WST w Katowicach Mirosłwa Szałasta, Parzenicka & LOVENDA, Marysia Sadowska Fashion & Czapki Kegel Błażusiak, Kabocik, Sklandal & Folk Star, Stroje Góralskie Kokarda i Folk Design Aneta Larysa Knap & Aditya Design

W rolę modelek wcieliły się m.in. półfinalistki I edycji Miss Polski Podhala oraz finalistki Miss Polski Nastolatek 2016. Imprezę prowadził Hubert Centkowski.

Gościem specjalnym imprezy był utytułowany sportowiec Rafał Sonik.

Organizatorem imprezy było Folk Designe.

r/ zdjęcia Michał Adamowski

źródło: podhale24

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl