Rozmaitości
Poniedziałek, 12 września 2016 11:14

Policjanci spełnili marzenia urodzinowe

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej spełnili marzenia Jarosława z Suchej Beskidzkiej. 30-letni Jarek na co dzień jest wychowankiem Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zembrzycach prowadzonego przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej.
Jest zafascynowany pracą w policji, a w swoje urodziny chciał przejechać się radiowozem policyjnym, aby poczuć się jak prawdziwy policjant. To życzenie urodzinowe zostało spełnione. W sobotę Jarek wraz z siostrą Dominiką i jej chłopakiem Tomkiem przyszli do Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, gdzie spotkał się z funkcjonariuszami, z bliska przyjrzał się ich pracy, a przede wszystkim usiadł za kierownicą w radiowozie. To był niezapomniany dzień dla mężczyzny oraz dla policjantów.

Solenizanta wraz z bliskimi przywitała rzeczniczka suskiej Policji, która oprowadziła gości po budynku komendy. Jarek mógł zobaczyć jak wyglądają pomieszczenia dla osób zatrzymanych, przyglądał się pracy oficera dyżurnego na stanowisku kierowania, miał możliwość obejrzenia z bliska broni służbowej, kajdanek, przyjrzenia się wyposażeniu i urządzeniom wykorzystywanym przez policjantów w codziennej służbie. Zobaczył jak działa lustro fenickie w pomieszczeniach do okazania.

Stróże prawa, z którymi spotkał się mężczyzna opowiadali mu o specyfice wykonywanych zadań. Gość z dużym zainteresowaniem wysłuchał opowieści technika kryminalistyki i otrzymał na pamiątkę odbicie swoich linii papilarnych.

Jak można było przypuszczać to największą frajdą dla Jarka była możliwość zajęcia miejsca w oznakowanym radiowozie, krótka przejażdżka nim wspólnie z policjantami z “drogówki” oraz komunikacja z dyżurnym przez radiostację.

Na pamiątkę spotkania Jarek otrzymał kilka gadżetów i słodycze urodzinowe.

opr.s/

źródło: Małopolska Komenda Policji

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl