Rozmaitości
Wtorek, 29 kwietnia 2014 21:38

Policja przeciw dyskryminacji (zdjęcia)

W Oświęcimiu odbył się Marsz Żywych, którego przesłaniem jest oddanie hołdu ofiarom Zagłady. W Marszu uczestniczyli policjanci, na czele z Komendantem Głównym Policji nadinsp. Markiem Działoszyńskim i Małopolskim Komendantem Wojewódzkim Policji nadinsp. Mariuszem Dąbkoem.
Uczestnictwo w marszu świadczy także o przywiązaniu do takich wartości, jak: godność i równość wszystkich ludzi, tolerancja, prawo każdego człowieka do życia w pokoju. Policjanci wspierając te idee podkreślili zdecydowane działania polskiej Policji w walce z rasizmem, antysemityzmem i wszelkiego rodzaju działaniami związanymi z nierównym traktowaniem człowieka.

Marsz Żywych to projekt edukacyjny, pod auspicjami którego przedstawiciele narodu żydowskiego z różnych krajów, głównie uczniowie i studenci, odwiedzają miejsca Zagłady utworzone przez Niemców podczas wojny na okupowanych ziemiach polskich. Kulminacją projektu jest przemarsz Drogą Śmierci z byłego obozu Auschwitz I do byłego obozu Auschwitz II-Birkenau, by uczcić pamięć ofiar Holokaustu. Marsz odbywa się tradycyjnie w Dniu Pamięci o Ofiarach Zagłady. Podczas tegorocznego Marszu Żywych w sposób szczególny upamiętniona została zagłada węgierskich Żydów, ponieważ w 2014 roku mija 70. rocznica ich deportacji do niemieckiego obozu Auschwitz. W marszu wziął udział Komendant Główny Policji Izraelskiej Pan Yohanan Danino, który odbędzie także spotkanie z Komendantem Głównym Policji nadinsp. Markiem Działoszyńskim, poświęcone omówieniu między innymi kwestii współpracy pomiędzy Policją polską a Izraelską. Ponadto w marszu uczestniczyli członkowie IPA (międzynarodowe Stowarzyszenie Policji) i związków zawodowych polskiej Policji. Ich udział jest świadectwem pamięci o milionach pomordowanych w czasie II wojny światowej oraz woli, aby taka tragedia się nigdy nie powtórzyła.

am
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl