Rozmaitości
Środa, 14 września 2016 21:10

Polaniorski Osod, czyli uroczyste zejście owiec z hal (duża galeria)

W Kościelisku już po raz 12. zorganizowany został Polaniorski Osod - impreza w ramach 15. Tatrzańskich Wici połączona była w tym roku ze Świętem Karpat, czyli projektem Karpaty Łączą.
- Spotkaliśmy się jak zwykle na stadionie biatlonowym w Kirach, żeby móc pożegnać lato na tatrzańskich halach razem z zejściem owiec, czyli z naszym góralskim osodem. Widowisko "Osod" w wykonaniu zespołu Polaniorze - to co roku główny punkt naszego wydarzenia, dookoła którego jest mnóstwo innych imprez, występów, konkursów, zawodów sportowych, są stoiska twórców ludowych i na sam koniec koncert. W tym roku był to zespół Trebunie Tutki. Ponadto gościliśmy zespoły z Beskidu Śląskiego, z Koniakowa. Prócz kilku rzeźbiarzy z Kościeliska, byli też twórcy ludowi z różnych regionów - podsumowuje Małgorzata Karpiel Bzdyk, kierująca Gminnym Ośrodkiem Kultury Regionalnej w Kościelisku.

W tym roku podczas Poloniarskiego Osodu wręczona została odznaka "Zasłużony dla rolnictwa", którą otrzymał Andrzej Warniczek z Kościeliska. Nagroda przyznana została przez Ministra Rolnictwa na wniosek sołtysa wsi Kościelisko Mateusza Nędzy Kubińca.

Odznakę wręczył starosta Piotr Bąk, który także uhonorował zespół Polaniorze. - Zespół za rok będzie obchodził 40 lat działalności i starosta tatrzański wraz z zarządem przyznał Polaniorzom nagrodę także finansową. I tu pomysłodawcą nagrody był sołtys Kościeliska - dodaje Małgorzata Karpiel Bzdyk.

rs/ zdj. Piotr Korczak

źródło: Podhale24

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl