" /> Pół miliona osób odwiedziło już „Moc Żywiołów” na koronie zapory w Niedzicy • malopolskaonline.pl
Golemo
Rozmaitości
Poniedziałek, 13 sierpnia 2012 22:02

Pół miliona osób odwiedziło już „Moc Żywiołów” na koronie zapory w Niedzicy

NIEDZICA. Od chwili odsłonięcia w ubiegłym roku malowidła "Moc Żywiołów" skrupulatnie liczono osoby, które pojawiały się na koronie zapory by podziwiać trójwymiarowy obraz, będący artystyczną wizją wnętrza obiektu. W sobotę pojawił się pięćset tysięczny gość.
Dzieło Zbigniewa Wojkowskiego i Ryszarda Paprockiego to - stworzona na bazie rysunków technicznych - iluzja pękniętej zapory. Stojąc w wyznaczonym punkcie podziwiać można w pełni efekt trójwymiarowości - przed obserwatorem otwiera się nagle przepaść, a w niej spływająca po ścianach obiektu woda, na dole turbiny, ludzie.

Półmilionowy odwiedzający otrzymał od niedzickiej Spółki voucher na zimowy pobyt dla dwóch osób w Hotelu Pieniny, sześć noclegów ze śniadaniami i obiadokolacjami oraz całodzienny karnet na wyciąg narciarski Polana Sosny, a także zestaw gadżetów. Upominki otrzymali także 499 999. oraz 500 001. gość zapory.

- Ruch turystyczny na obiekcie niedzickiej spółki był monitorowany za pomocą systemu inteligentnej analizy obrazu z kamer przemysłowych. Okrągła liczba - pół miliona padła w sobotę, to jednak nie koniec liczenia... mamy nadzieję, że niedługo znów równie miła niespodzianka zaskoczy odwiedzających zaporę w Niedzicy - zapowiada Grzegorz Podlewski przeze zarządu spółki.

s/ zdj. ZEW Niedzica
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl