Rozmaitości
Wtorek, 20 września 2011 23:21

Pokazy sokolnicze w Zakopanem (zdjęcia)

ZAKOPANE. Na Polanie pod Wielką Krokwią organizowane są pokazy sokolnicze. Widowiska odbywają się codziennie. Organizuje je Tatrzański Park Edukacyjny. Sokolnicy namawiają, by na własne oczy zobaczyć szybkość, zwinność i precyzję pięknych drapieżników.
- Czy podczas wędrówek tatrzańskimi szlakami widziałeś kiedyś sokoła, orła, jastrzębia lub sowę? Nie? W naszym Parku nie tylko zobaczysz z bliska te niesamowite zwierzęta, ale poznasz również ich naturę, wyrafinowane sposoby zdobywania pokarmu oraz przeróżne upodobania - przekonuje sokolnik Piotr Nastawny, który wraz z Agnieszką Damaszak prowadzą pokazy.

Sokolnicy proponują chętnym bliższe poznanie z drapieżnymi ptakami: - Jest możliwość wzięcia czynnego udziału w pokazie, wcielając się na chwilę w rolę sokolnika.

TPE jest jeszcze w trakcie budowy, pokazy są formą prezentacji idei jaka przyświeca temu przedsięwzięciu. W Tatrzańskim Parku Edukacyjnym można obserwować życie, sposoby polowania, a nawet cechy szczególne sokołów, orłów albo sów.

Pokazy sokolnicze odbywają się od poniedziałku do soboty o godzinie 11 ,14 i 16, w niedzielę o godzinie 11, 13 i 15. Ceny biletów: - normalny 10zł, - ulgowy 7zł, - grupowy (powyżej 10 osób) 6zł.

W niedzielę zaplanowano pokaz specjalny (13:00 - 14:00).

Zdj. Michał Adamowski

s/
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl