Rozmaitości
Czwartek, 27 listopada 2014 22:56

Pokaz najnowszego Passata (zdjęcia)

W Nowym Targu w salonie Volkswagen odbyła się dzisiaj premiera najnowszego Passata. Wieczór uświetnił występ Anity Lipnickiej i Johna Portera, którzy dali wspaniały akustyczny koncert.
Premiera najnowszego samochodu niemieckiej marki odbyła się we wszystkich salonach w Polsce dzisiaj o godzinie 19.30. Od jutra auto będzie dostępne w sprzedaży.

Nowy Passat jest o blisko 100kg lżejszy od swojego poprzednika – wersji B7. Wszystkie silniki oferowane w tym modelu są nowymi konstrukcjami oferującymi 20% niższe spalanie niż ich poprzednie wersje. Dostępna będzie również wersja hybrydowa samochodu o mocy 211KM.

Samochód ma sporo nowości, których VW dotąd nie wprowadzał. W bogatszych wersjach samochodu zastosowane funkcję awaryjnego hamowania w mieście z funkcją rozpoznawania pieszych, asystent jazdy w korkach, Emergency Asisst – funkcja, która wyłączy samochód w przypadku zasłabnięcia kierowcy. Oczywiście jak na wysokiej klasy auto przystało - są czujniki parkowania, ale nowością jest tutaj asysta parkowania z przyczepą.

Deska rozdzielcza Passata to również nowy innowacyjny projekt. Pozbyto się tutaj standardowych zegarów, zamiast tego wsadzono cyfrowy wyświetlacz, który oprócz wskaźników prędkości i obrotów pomiędzy pokazuje różne inne funkcje np. wyświetli mapę Google, która ma doprowadzić kierowcę do celu. Oczywiście samochód wyposażony jest w miejsce na kartę SIM, która zapewni pojazdowi dostęp do internetu, a wraz z tym do szeregu ciekawych funkcji takich jak właśnie mapy online z bieżącym natężeniem ruchu, omijaniem korków, czy np. ulubionym radiem internetowym.

Nowy Passat w wersji podstawowej (silnik 1.4, 125KM, skrzynia 6-biegowa) kosztować ma 90.000zł, w wersji z najmocniejszą jednostką napędową cena wzrasta prawie dwukrotnie, bo aż do 166.000zł (2.0 TDI Turbo, 4MOTION 240KM, skrzynia DSG-7-stopniowa) natomiast jeśli chodzi o dodatki i udogodnienia, cena samochodu może wzrosnąć nawet o 40-50 tys. złotych.

Tekst i zdj. Michał Adamowski
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl