Rozmaitości
Wtorek, 14 stycznia 2014 21:03

Podziemny bieg w Bochni już po raz 10 (zdjęcia arch.)

W marcu 2004 roku po raz pierwszy biegacze spotkali się pod ziemią aby pokonać razem dystans półmaratonu i wpisać swój wyczyn do Księgi Rekordów Guinnessa. To właśnie wtedy kopalnia rozkochała w sobie miłośników tej najprostszej formy aktywności fizycznej. Rok później, w rocznicę tego wydarzenia zawodnicy ze wszystkich zakątków Polski rywalizowali na trasie 12-Godzinnego Podziemnego Biegu Sztafetowego w Kopalni Soli Bochnia.
Przez lata uczestnicy biegu pokonali dystans pozwalający niemal dwukrotnie okrążyć Ziemię, a liczba zgłaszanych rokrocznie drużyn pokazuje dobitnie, że nie było to małżeństwo z rozsądku, a prawdziwa miłość.

Aluminiowe gody biegaczy i bocheńskiej żupy odbędą się 7-9 marca 2014 roku. Będzie to kolejne biegowe święto w bardziej dostojnej, bo wpisanej w czerwcu 2013 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO kopalni.

60 czteroosobowych zespołów znów pokona tysiące kilometrów w walce o solny kruch. Ale zanim to nastąpi trzeba przebrnąć przez sito losowania, które wyłoni uczestników imprezy.

Ale po kolei:
Chcesz wziąć udział w tej niezwykłej walce z czasem? Zbierz 4-osobową drużynę i zarejestruj ją na stronie imprezy (www.sztafetabochnia.pl) między 3 a 12 lutego 2014 r. W piątek, 14 lutego, punktualnie o godzinie 17:00, odbędzie się losowanie uczestników.

Dlaczego jest losowanie?
Niecodzienne miejsce organizacji sztafety zmusza organizatorów do ograniczenia ilości drużyn uczestniczących w wydarzeniu. Średnio ponad 175 drużyn zgłasza chęć udziału w imprezie, a wąskie korytarze kopalni nie pomieściłyby tylu uczestników. Mając na uwadze ich bezpieczeństwo organizatorzy ustanowili granicę liczby startujących. Losowanie wydaje się być najbardziej sprawiedliwą formą wyboru.

Jakie są zasady?
Przede wszystkim fair play! A ponadto: 60 drużyn startujących w biegu sztafetowym, 4 zawodników w każdej z nich, 12 godzin ekscytującego biegu. Wygrywa sztafeta, która w ciągu 12 godzin przebiegnie największą liczbę kilometrów a na podium staje i odbiera medal każdy zawodnik. Pełna wersja regulaminu znajduje się na stronie: www.sztafetabochnia.pl/regulamin.html

Dlaczego warto?
Bo to jedyna taka impreza na świecie! Głosy wielu zadowolonych uczestników potwierdzają, że udział w tym niecodziennym biegu to gwarancja prawdziwej sportowej rywalizacji, walka z własnymi słabościami i czar miejsca, unikatowego spotkania biegaczy.

Nie pozostaje nic innego jak odwiedzić stronę imprezy: www.sztafetabochnia.pl, polubić bieg na Facebooku: www.facebook.com/12.Godzinny.Podziemny.Bieg.Sztafetowy, zebrać drużynę i zgłosić ją do udziału w imprezie.

opr.s/ zdj. organizatora

źródło: mat. prasowy

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl