Rozmaitości
Piątek, 10 kwietnia 2020 13:00

Podziemna Wieliczka – wirtualne zwiedzanie

W czasie, który spędzamy w domu warto przenieść się wirtualnie w miejsca, które lubimy, które nas inspirują i zachwycą. Można na przykład zaglądnąć do wielickiej kopalni, która na ten trudny dla wszystkich czas przygotowała szereg propozycji: filmowych, historycznych, edukacyjnych.
Wirtualnie zabytek zwiedzać można za pośrednictwem portali społecznościowych i strony www, gdzie utworzona została zakładka z propozycjami online. Wieliczka to miejsce historyczne i prawdziwa kopalnia tajemnic, ale też inspiracji. Pozostając w domu warto oglądnąć filmy i panoramiczne zdjęcia obiektu, wykorzystać materiały do kreatywnego spędzania czasu z dziećmi, a nawet ciekawej interaktywnej lekcji online. Treści zamieszczane są w mediach społecznościowych kopalni: na Facebooku, Instagramie i Youtubie, zebrane zostały również na stronie internetowej - podstrona „zwiedzaj z domu”.

W kanałach społecznościowych kopalni trwa emisja cyklu Tydzień z Kopalnią Soli „Wieliczka”. Każdego dnia tygodnia publikowane są inne materiały edukacyjne. W ramach serii Edukacja i zabawa pojawiają się konspekty lekcji i pomysły na edukacyjne gry oraz zabawy związane tematycznie z kopalnią. Wirtualne oprowadzanie po Trasie Turystycznej to z kolei seria filmików, w których jeden z przewodników oprowadza widzów po wybranych komorach trasy, co tydzień po innych bardziej i mniej znanych zakamarkach kopalni. Mroki kopalni to nagrania pokazujące wędrówkę przez kopalnię jedynie w świetle lampy górniczej, albowiem w tej formie zwiedzanie zyskuje zupełnie inny charakter. Kopalnia od kuchni to seria przepisów „ze szczyptą soli”, którymi dzielą się kucharze na co dzień pracujący w podziemnej restauracji, a Bajkowe opowieści to nagrania wielickich baśni i legend przygotowane z myślą o najmłodszych. Solne Królestwo. Tajemnice Kopalni Soli „Wieliczka” prezentuje cykl odcinków filmu dokumentalnego zarówno o Trasie Turystycznej, jak i miejscach niedostępnych dla zwiedzających np. unikatowych w skali świata Grotach Kryształowych. W centrum historii przedstawia panoramy komór pozwalające oglądnąć wybrane wyrobiska z detalami, których można nie dostrzec podczas zwiedzania na miejscu.

oprac. wo/

źródło: Kopolnia Soli "Wieliczka"

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl