Rozmaitości
Środa, 15 marca 2017 12:21

Podziel się życiem - akcja pomocy w Powiatowej Dwójce

W środę 22 marca w siedzibie Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu przy ulicy Bema 8 odbędzie się 7 edycja akcji pomocy dla osób cierpiących na białaczkę. Przedsięwzięciem od wielu lat z wielkim zaangażowaniem koordynuje Iwona Kremiec z popularnego ''Chemika''. Gorąco zachęcamy do licznego udziału w tej wyjątkowo istotnej akcji na rzecz drugiego człowieka.
W Polsce średnio co godzinę ktoś słyszy dramatyczną diagnozę – białaczka. Bardzo często jedynym ratunkiem dla tych osób jest przeszczep szpiku od dawcy niespokrewnionego. Mimo ponad 27 milionów zarejestrowanych potencjalnych dawców szpiku wciąż są chorzy, którzy czekają na swojego „genetycznego bliźniaka”.

22 marca w Powiatowym Zespole nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu już po raz siódmy organizowane będzie spotkanie z przedstawicielami Fundacji Przeciwko Leukemii.

- Ideą spotkania jest zachęcenie uczniów pełnoletnich do zarejestrowania się w Światowym Rejestrze Potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego. W naszej szkole zostanie stworzona możliwość oddania krwi w ilości niezbędnej, by zarejestrować się do banku potencjalnych dawców szpiku - podkreśla Iwona Kremiec, organizatorka przedsięwzięcia z ramienia Powiatowej Dwójki.

Osoby pełnoletnie chcące zarejestrować się w Światowym Rejestrze Potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego. Zapraszamy w tym dniu w godzinach od 9. 00 do 13. 00 do siedziby szkoły w celu dopełnienia niezbędnych formalności.

Godnym odnotowania jest fakt, iż dotychczasowe sześć akcji organizowanych na terenie Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu. Zaowocowało pozyskaniem ponad 800 nowych potencjalnych dawców szpiku. Dla nas to kwestia kilku minut, a dla kogoś to całe życie - podsumowuje Iwona Kremiec

Jakub Konior

źródło: http://kolomedialnepz2somsit.pl.tl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl