Rozmaitości
Poniedziałek, 12 września 2011 21:26

Podsumowanie 7. Spotkań z Filmem Górskim (zdjęcia)

ZAKOPANE. Międzynarodowy Konkurs Filmowy, spotkanie z człowiekiem-pająkiem - Alainem Robertem, który wspina się po budynkach, zawody wspinaczkowe Zako Boulder Power oraz otwarcie wystawy fotograficznej - to niektóre elementy tegorocznych Spotkań z Filmem Górskim.
Głównym wydarzeniem był Międzynarodowy Konkurs Filmowy. Napłynęła na rekordowa ilość ponad stu filmów z całego świata. Międzynarodowe pięcioosobowe jury przyznało Grand Prix dla najlepszego filmu - "180 stopni na południe" w reżyserii Chrisa Malloy'a.

Nagroda Naczelnika TOPR przypadła filmowi "Zimno" (reż. Gustavo Santaolalla, USA), Nagrodę Dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego otrzymał film "Flirt z przestrzenią" (reż. Jean-Michel Bertrand, Francja), zaś Nagrodę Burmistrza Miasta Zakopanego - "Miage" (reż. Edmond Carrere, Pierre Redon, Francja). Nagroda Publiczności 7.Spotkań z Filmem Górskim przyznana została filmowi "Żelazna dziura" (reż. Pavol Barabas, Słowacja). Z kolei Nagroda Młodzieżowego Jury 7.Spotkań z Filmem Górskim powędrowała dla filmu "Szwajcarski zegarek" (reż. Peter Mortimer, Nick Rosen, USA).

Podczas tegorocznych Spotkań nie zabrakło ciekawych paneli dyskusyjnych, np. w ramach Akademii Tatry odbyła się dyskusja prowadzona przez Pawła Skawińskiego, dyrektora TPN, „Przewodnictwo w Tatrach”. Była to część realizowanego przez TPN programu „Akademia Tatry – kształtowanie postaw ekologicznych różnych grup użytkowników Tatr” finansowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Przez cztery dni trwały spotkania z wybitnymi podróżnikami, alpinistami, filmowcami. Na Krupówkach prezentowana jest wystawa plenerowa amerykańskiego fotografa i alpinisty Davida Breashearsa poświęcona topniejącym lodowcom w Himalajach.

Poniżej w galerii - podsumowanie czterodniowej imprezy.

Zdj. Regina Watycha i Paweł Stanuch

s/
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl